KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Poraz rukometaša Kaknja od Slobode

02.12.2018. - Na gostovanju u Tuzli, izabranici trenera Nedžada Zaimovića pretrpjeli poraz od devet golova razlike (37:28) od drugoplasirane Slobode, koja je uz vodeću Krivaju najozbiljniji kandidat za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine

Amar_Amitovi_najefikasnijiAmar Amitović, u odbrani igrač broj šest, bio je ponovo najefikasniji u timu Kaknja

Bila je to rutinska pobjeda „Solara“ protiv žilave ekipe Kaknja, koja je nešto jači otpor pružila u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 17:13.Domaći su do četiri gola prednosti došli ponajviše zaslugom golmana Sidika Omerovića, koji je već u prvom dijelu igre sakupio deset odbrana.Bio je ovo prvi prvenstveni nastup iskusnog Omerovića, koji će sigurno mnogo značiti „Solarima“ u trci za prvaka sa Krivajom od koje su pretrpjeli jedini poraz u dosadašnjih 11 kola.

Tuzlaci su u nastavku utakmice pojačali tempo,,kojeg izabranici trenera Zaimovića nisu mogli pratiti i na kraju stigli do uvjerljive pobjede od devet golova razlike (37:28).Bio je ovo treći i najveći gostujući poraz ekipe Kaknja, koji je bio i očekivan jer je razlika u kvaliteti ekipa očita jer su Tuzlaci ljetos angažirali kvalitetna pojačanja, među kojima su i donedavni igrači Kaknja Amer Denjo i Visočanin Enes Skopljak, koji je uz Amada Hamzića sa osam postignutih golova bio najefikasniji u timu trenera Mirze Bulića.
Interesantno je istaći da su oba golmana, iskusni Sidik Omerović(Sloboda) i mladi Mevludin Čehajić(Kakanj) imali identičan broj odbrana – 13, od kojih je Omerović čak 10 skupio u prvom poluvremenu.

U ekipi Kaknja ponovo je najefikasniji bio Amar Amitović, koji se 11 puta upisao u strijelce, dok su Haris Bračković i Tarik Kubat postigli po 5 golova.

Bez obzira na viosok poraz, trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović nije nezadovoljan igrom i odnosom svojih igrača protiv snažne ekipe Slobode,koja vodi „mrtvu“ trku za prvaka s vodećom Krivajom iz Zavidovića.

-Mislim da je rezultat previsok u odnosu na događanja na parketu. Prvi dio odigrali smo veoma dobro i da nije na golu Tuzlaka bio raspoloženi Omerović sigurno bi na odmor otišli u egalu.S obzirom na veći i kvalitertniji roster Slobode, u nastavku smo popustili i to je razlog našeg dosad najtežeg poraza. Pored golmana Čehajića, koji je uspješno zamijenio odsutnog Samira Lilića, te Amara Amitović, koji je ponovo bio najefikasniji, zapaženu rolu odigrali su iskusni Hariz Bračković i mladi Tarik Kubat, koji je postigao pet pogodaka i izborio četiri sedmerca i njegov učinak me posebno raduje, istakao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

Sloboda – Kakanj 37:28 (17:13)

Mala dvorana SKPC Mejdan u Tuzli. Gleatelja 200.Sudije; Adnan Borogovac i Nihad Beširović. Delegat;Mevludin Šabić(Gračanica).

SLOBODA: Sidik Omerović, Zdravko Čajić(golmani), Edin Cerić 4, Darko Ilić 5, Adi Omeragić 1, Semir Memić, Enes Skopljak 8, Eldin Hajdarević, Dino Mehić 2, Kerim Torlaković 3, Bekir Hajdarević 1, Harun Hamzabegović, Arnad Hamzić 8, Mirza Jusufović 1, Admir Kišić 1, Davor Kadić 3. Trener:Mirza Bulić.
KAKANJ: Mevludin Čehajić, Admir Hadrović(golmani), Amar Amitović 11, Tarik Kubat 5, Ahmed Plasto, Sulejman Brkić 2, Mehmed Đokić 1, Muaz Kusić, Salih Delić 3, Tarik Balta 1, Haris Bračković 5. Trener:Nedžad Zaimović.