KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Poraz Rudara u Bugojnu-Beganović podnio ostavku

09.09.2017. - Golom štopera Vlade Koprivice u 29.minuti Bugojanci stigli do tri boda i iskupili se za uvjerljiv prošlonedjeljni domaći poraz od Slavena(0:3). Trener Rudara Elvedin Beganović preuzeo odgovornost za blijedo izdanje svog tima i neočekivani poraz i podnio neopozivu ostavku

koprivicagol

S obzirom da su prošle nedjelje pretpjeli uvjerljiv domaći poraz od povratnika u prvoligaško društvo, ekipe Slavena iz Živinica, Bugojanci su imali imperativ pobjede i to je utjecalo na puno nervoze koja je ispoljena na početku meča.Tek u 22.minuti Iskra je preko Čakara ozbiljnije zaprijetila, ali je Sarvan u posljednji čas spasio svoj tim.Samo sedam minuta nakon toga domaći stižu do vodstva.

Nakon dobro izvedenog kornera, u gužvi pred golom Rudara najprisebniji je bio visoki štoper Vlado Koprivica koji glavom loptu šalje u mrežu Dujkovića . Pokušaji Zeleno-crnih bili su bezopasni i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Bugojanaca, koji su u prvom dijelu igre pokazali mnogo više želje i htjenja i nadigrali indisponiranu i bezvoljnu ekipu Rudara.

U nastavku nešto bolja igra Rudara. U 50.minuti Belmin Kobilica uspijeva zatresti mrežu Ćemana, ali je sudija pogodak poništio na intervenciju svog pomoćnika zbog navodno nedozvoljene pozicije kapitena Rudara, što je u najmanju ruku diskutabilna odluka.Uslijedili su češći napadi Rudara, ali bez uspjeha jer je golman Ćeman bio na visini zadatka.Posebno se istakao kada je zaustavio nezgodan udarac Armina Sarvana. Rudar je u finišu bio blizu izjednačenja, ali je prečka zaustavila udarac kapitena Kobilice i tri boda su ostala u Bugojnu.

Domaći su velikom borbom i srčanošću uspjeli iskoristili slabu i bezidejnu igru Rudara, čiji su igrači podbacili.
-Moja ekipa je potpuno zatajila, posebno u prvom poluvremenu. Primili smo gol iz prekida igre,a nismo realizirati niti jednu priliku i poraz je bio neminovan. Domaći su se srčano borili, pokazali da im je više stalo do pobjede i na kraju zasluženo slavili. Naša ekipa je kompletna podbacila. Preuzimam odgovornost za lošu igru i poraz i podnosim ostavku jer je to moralni čin za ovako sramotno izdanje, izjavio je po završetku utakmice u Bugojnu trener Elvedin Beganović.

Iskra – Rudar 1:0

Stadion „Jaklić“ u Bugojnu. Gledalaca 300.Glavni sudija Mahir Mehmedičević iz Gradačca.Pomoćnici: Mirza Čejvanović(Tuzla) i Nisad Ahmetašević(Gradačac). Četvrti sudija Admir Avdić(Kalesija). Posmatrač suđenja Pero Buhovac(Mostar). Delegat utakmice: Franjo Smoljo (Kupres).

Strijelac:Vlado Koprivica u 29.minuti za Iskru.

Žuti kartoni: Čakar, Nebić, Pihura i Ćeman kod Iskre, Sarvan, Musić, Kobilica i Spahić kod Rudara.

ISKRA: Aldin Ćeman, Muris Filan (od 79.Ernest Ivković), Haris Pihura, Vlado Koprivica, Armin Bešagić, Elvedin Nebić, Aid Zukanović(od 59.Enes Buljubašić), Samir Čakar, Haris Seferović(od 90.Asmer Alispahić), Mahir Skopljak, Kristijan Jurčević. Trener: Senid Kulaš.

RUDAR: Ratko Dujković, Armin Sarvan, Amel Hrustanović(od 71.Dženan Durak), Omer Musić, Admir Smolo, Armin Topalović, Haris Hećo, Belmin Kobilica, Anes Vehab(od 46.Belmin Čehajić), Mirza Kovač, Malik Gačić(od 12.Bajro Spahić). Trener:Elvedin Beganović.