KakanjLive | Četvrtak, 12.12.2019. godine

Poraz Rudara u Bihaću

16.11.2019. - U zanimljivoj utakmici, koja je imala dramatičan završetak, domaći se bolje snašli na izuzetno teškom terenu i mnogo teže od očekivanog savladali desetkovanu ekipu Rudara

jedinstvobihac
Podmlađeni sastav Rudara u kojem pored kažnjenih Goralije, Gačana, Musića, Sivca i Zukića nije bilo ozlijeđenog Denica Cane i bolesnog kapitena Belmina Kobilice, pružio je jak otpor kompletnoj momčadi Jedinstva i malo je nedostajalo da Bihać napusti neporažen.

Teški vremenski uvjeti i blatnjav teren otežavli su igračima da prikažu kvalitetniju igru. Ipak, zahvaljujući velikoj borbenosti i zalaganju igrača oba tima, utakmica je bila izuzetno zanimljiva i neizvjesna. Igrači Rudara bolje su otvorili utakmicu i prvih 20-tak minuta imali veći posjed i inicijativu, te dvije prilike. Prvi pokušaj domaći zabilježen je u 22.minuti kada je prečka spasila golmana Bekana. Uslijedili su češći napadi domaćih ali golman Rudara brani udarce Cibre(28.) i Mujagića(36).U 38.minuti kapiten domaćih Nuspahić probija desni bok Rudara, pronalazi usamljenog Nuhanovića koji prisebnim udarcem po sredini gola matira golmana Bekana. Šansu za izjednačenje propuštaju Mirza Kovač i Nermin Hadžić u 45.minuti.Udarac Kovača izblokirao je jedan igrač odbrane, a zatim je na njegov centaršut Hadžić glavom s peterca prebacio loptu preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Početak drugog dijela pripao je igračima Rudara, koji su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili. U 62.minuti Hadžić koristi grešku odbrane domaćih,uspijeva savladati golmana Dejanovića, ali se lopta dva metra ispred gol linije zadržala u blatu.Uslijedila je velika gužva i sudija Sarajlić je dosudio indirektan udarac u korist Rudara, nakon kojeg je Fahrudin Kovač pogodio spoljni dio desne stative. U 65.minuti Rudar je izveo čak pet uzastopnih kornera,što je sigurno raritet koji se rijetko viđa na nogomertnim terenima,ali se odbrana Jedinstva uspjela odbraniti. Promašaji Rudara kažnjeni su četiri minute kasnije kada je nakon kiksa odbrane Nuhanović postigao svoj drugi zgoditak i udvostručio prednost.

Tri minute kasnije domaći su ostali s igračem manje jer je Stefan Klačar po drugi put požutio i sudija Sarajlić mu je oporavdano pokazao crveni karton. U 75.minuti gosti stižu do novog pogotka. Ajanović gubi loptu blizu svog šesnaestrerca, Cibra koristi grešku mladog štopera i pogađa za 3:0. Zadnjih desetak minuta Zeleno-crni su uspjeli postići dva gola i utakmicu učiniti dramatičnom. Prvo su u 83.minuti braća Kovač izigrali odbranu domaćih i postigli prvi gol,a u naredne dvije minute promašili dva zicera, Hrelja u 84.i Fahrudin Kovač u 85.minuti, čiji je udarac s pet metara golman Dejanović na čudesan način odbranio. U 90+3.minuti na centaršut Hrelje utrćava Mirza Kovač i po drugi put matira Dejanovića,ali to nije bilo dovoljno za puni preokret i domaći su na kraju slavili.

Ne može se reći da pobjeda Jedinstva nije zaslužena, ali zrelije prilike imali su igrači Rudara i imaju mnogo razloga da žale za promašajima.Mora se istaći, itekako se osjetilo odsustvo sedmorice prvotimaca, posebno trojice štopera jer njihove zamjene Ajanović, Imamović i Popović po prvi put su igrali zajedno na tim pozicijama i sva tri primljena gola primljena su zbog njihovog neiskustva i individualnih pogrešaka.
Bio je ovo treći uzastopni poraz Zeleno-crnih, koji su prvi dio sezone završili na osmom mjestu sa 22 osvojena boda.

Jedinstvo – Rudar 3:2

Stadion Pod borićima u Bihaću.Gledatelja 350. Glavni sudija: Semir Sarajkić iz Sarajeva. Pomoćnici: Sanel Grljević ( Mostar) i Adnan Arfadžan ( Jablanic). Četvrti sudija:Sandi Ljevo(Mostar). Posmatrač suđenja Željko Perić iz Mostara. Delegat utakmice: Ekrem Ibreljić iz Fojnice.
Strijelci:1:0 Nuhanović(38), 2:0 Nuhanović(70), 3:0 Cibra(75), 3:1 M.Kovač(83), 3:2 M.Kovač (90+3.)
Žuti kartoni:Terzin, Cibra, Šarenac, Hadrović, Olić, Jahić (Jedinstvo), Bešić, Bečak i M.Kovač (Rudar).
Crveni karton: Stefan Kladar (Jedinstvo u 72. minuti zbog drugog žutog kartona).

JEDINSTVO:Darko Dejanović, Nikola Terzin, Mujo Mujagić (od 77.Alen Ibrišimović), Anes Nuspahić, Armin Cibra (od 84. Abdulah Jahić), Momir Zečević, Stefan Kladar, Amar Ćirić (od 46. Ivan Olić), Mile Šarenac, Alen Nuhanović, Amir Hadrović. Trener: Senad Repuh.