KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Poraz Rudara od vodeće Sloge

15.10.2017. - Sa dva gola Nemanje Stjepanovića i Joce Stokića iz penala, Sloga je protiv Rudara upisala novu pobjedu i ponovo preuzela lidersku poziciju sa dva boda prednosti u odnosu na Zvijezdu i Olimpik

slogarudartx
Sloga je opravdala ulogu favorita i zasluženo pobijedila. Međutim, nisu izabranici trenera Darka Vojvodića blistali kako bi se to moglo zaključiti po konačnom ishodu i uvjerljivoj pobjedi.Iako je igrao u oslabljenom sastavu, Rudar je krenuo otvoreno i prvih pola sata djelovao agilnije od domaćih i bio prvi u prili da dođe do vodstva, ali je udarac Belmina Kobilice u 24.minuti zaustavila prečka. Kazna je uslijedila samo šest minuta kasnije kada je Nemanja Stjepanović „makazicama“ u padu savladao golmana Ratka Dujkovića. Mogao je Rudar doći do izjednačenja u 34.minuti. Dženan Durak je zaprijetio golmanu Mirzi Hamzabegoviću, koji je izašao kao pobjednik.U finišu prvog poluvremena u prilici je bio prvi strijelac Sloge Mirel Ibrahimović, čiji je udarac odbranio golman Dujković.
U 56.minuti sudija Dario Karačić stupa na scenu. Dvoboj Stjepanovića i Čive okarakterisao je nedozvoljenim startom veznjaka Rudara i blago rečeno, poklonio kazneni udarac domaćima, kojeg je realizirao iskusni Joco Stokić. Već tad je bilo jasno da će Sloga slaviti. U 68.minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Stjepanović je po drugi put pogodio mrežu Dujkovića i postavio konačan rezultat. Tempo igre je znatno opao, nije bilo prilika i sva tri boda pripala se Slogi koja je ponovo preuzela vodeću poziciju sa dva boda prednosti na glavne pratioce Zvijezdu i Olimpik.

Sloga (S.H) – Rudar 3:0

Stadion „Bare“ u Siminom Hanu. Gledalaca 700. Glavni sudija: Dario Karačić iz Čitluka.Pomoćnici: Sanel Grljević i Nermin Mušić(oba iz Mostara).Četvrti sudija Haris Poprženković(Travnik). Posmatrač suđenja: Mustafa Tabak iz Sarajeva. Delegat utakmice: Mensud Drljević iz Goražda.
Strijelci:1:0 Stjepanović(30), 2:0 Stokić(56.min.iz penala), 3:0 Stjepanović(68).
Žuti kartoni:Mitrović, Stjepanović i Pirić (Sloga), Hrustanović(Rudar).

SLOGA: Mirza Hamzabegović, Nikola Mitrović(od 46.Muris Pirić), Samir Efendić, Stanko Ostojić, Jovo Kojić, Jasmin Moranjkić, Nemanja Stjepanović, Stefan Vukmirović, Alen Habibović (od 2.Mirza Musić), Joco Stokić (od 71.Selver Ahmetović) i Mirel Ibrahimović. Trener: Darko Vojvodić.
RUDAR: Ratko Dujković, Ibrahim Hrvat, Amel Hrustanović, Omer Musić, Sanel Alić, Admir Smolo(od 46.Belmin Čehajić), Haris Hećo, Adin Čiva, Sedin Kukić(od 13.Dženan Durak), Belmin Kobilica, Vahidin Čaluk(od 61.Amel Neimarlija). Trener:Boris Pavić.