KakanjLive | Subota, 16.12.2017. godine

Poraz odbojkaša Kaknja u Bijeljini

02.04.2017. - U prvoj polufinalnoj utakmici play offa Premijer lige BiH , odbojkaši Kaknju u Bijeljini poraženi od Radnika maksimalnim razultatom 3:0

008

Da su Bijeljinci neugodan protivnik Aganovićem sastavu, potvrdila je i prva polufinalna utakmica doigravanja za prvaka. Baš kao i na gostovanju u regularnom toku prvenstva, odbojkaši Kaknja su Bijeljinu napustili poraženi maksimalnim rezultatom (3:0). Nisu se naši odbojkaši tako lako predali, što se vidi po ishodu prvog seta, kojeg su domaći dobili sa 34:32, što je u odbojci doista prava rijetkost. Bio je to maratonski set, rovoska borba u kojoj su domaći imali više sreće i bolju koncetraciju u završnici. Gubitak prvog seta itekako je uticao na igru odbojkaša Kaknja u preostala dva seta , koja su domaći riješili u svoju korist mnogo lakše od očekivanja.
Tako su “Semberci” u seriji utakmica do dvije pobjede poveli sa 1:0. Daleko od toga da je ova serija gotova jer narednog vikenda izabranici trenera Aganovića imaju priliku da pred svojim navijačima osiguraju prolaz u finale.

-Dobra igra Radnika i zasluženo vodstvo u seriji.Mislim da je servis presudio u ovoj utakmici jer smo imali dosta grešaka u ključnim momentima, odnosno nismo imali potreban intenzitet servisa. Nadam da ćemo u petak odigrati mnogo bolje i izboriti majstoricu. Trebat će nam dosta sreće i podrška navijača jer Radnik je veoma kvalitetna ekipa, istakao je trener odbojkaša Kaknja 78, Almir Aganović.

Naime, druga i eventualno treća utakmica igra se 7/8. ili 8/9.aprila u Kaknju u dva vezana dana.

U drugoj polufinalnoj utakmici Mladost je kao gost pobijedila HOK „Domaljevac“ sa 3:1 i revanš u Brčkom će biti puka formalnost jer razlika u kvaliteti ova dva tima je drastična.

Radnik(Bijeljina) – Kakanj 78 3:0
(34:32, 25:17, 25:19)

Sportska dvorana u Bijeljini. Gledalaca 200.Sudije:Jasmin Husejnović (Sarajevo) i Milan Nikolić (Brčko). Delegat:Nebojša Karadeglija (Ljubinje).

RADNIK: Balaban, Đurić, Perišić, Savić, Stanišić, Jocić, Jokanović, Miličević, Marinković, Toromanović, Oršolić, Janjušić. Trener: Miodrag Miličević.

OK KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Krivokapa, Ružić, Šljivo, Škulj, Aganović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Fazlić, Tadić. Trener: Almir Aganović.