KakanjLive | Petak, 19.04.2019. godine

Poraz Mladosti u Ugljeviku

13.04.2019. - Mladost je na gostovanju u Ugljeviku upisala novi poraz. Bio je ovo četvrti uzastopni poraz Dobojana koji su u pet susreta postigli samo jedan gol.

DSC06740

Crni niz Mladosti nastavio se i u Ugljeviku. Tim iz Doboja je poražen i u četvrtom uzastopnom susretu. Od samog poečtka susreta bilo je jasno da oba tima jurišaju na pobjedu. U prvoj minuti udarac Boje je izblokiran, dok je na drugoj strani Huseinbašić šutirao pored gola.

Sedam minuta kasnije u dobroj poziciji je bio Guzina, ali je slabo šutirao i lopta odlazi pored desne stative gola Erića. U 26. minuti Brkić je odlično uposlio Govedaricu koji postiže prelijep pogodak za vodstvo domaćih. Isti igrač u 42. minuti je ponovo u odličnoj prilici nakon dobre akcije Zvijezde, ali ne uspijeva ponovo matirati Velića. Ekipa iz etno sela Stanišići ipak u samom finišu prvog poluvremena dolazi do drugog gola. Za Zvijezdu nakon kornera i velike konfuzije domaćih igrača pogađa Marko Anđić za 2:0. U posljednjem napadu u prvih 45 minuta rukom je u svom šesnaestercu igrao Vojinović, ali Luka Bilbija ne pokazuje na bijelu tačku.

U drugom dijelu susreta Mladost je igrala mnogo ofanzivnije, a napadi Mladosti su se isplatili u 55. minuti. Nakon kornera šutirao je Nemanja Anđušić, a lopta je na putu do gola Erića zakačila Brkića i završila u golu domaćih. U nastavku je Mladost pokušavala doći do izjednačenja, a najbolju priliku imao je Petar Bojo u 74. minuti, ali nije uspio matirati golmana Zvijezde za izjednačenje. Do kraja meča dobru priliku imao je i Huseinbašić u 84. minuti, ali nije pogodio i susret je završen pobjedom Zvijezde rezultatom 2:1.

Bio je ovo četvrti uzastopni poraz Dobojana i u timu iz predgrađa Kaknja je već upaljen alarm. U narednom kolu Mladost će morati do tri boda protiv Goška. Ekipa Elvedina Beganoviće je trenutno osmoplasirani tim Premijer lige BiH sa 30 bodova.

ZVIJEZDA 09 – MLADOST 2:1 (2:0)

Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 200

Sudije: Luka Bilbija (Prijedor), Radislav Kačavenda (Gradiška), Davor Beljo (Mostar), Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Ferid Čovičić (Goražde).

Strijelci: 26' Miljan Govedarica (1:0), 44' Marko Anđić (2:0), 55' Marko Brkić (AG).

Žuti kartoni: Babić, Anđić, Nikolić (Zvijezda 09), Welbeck (Mladost)

ZVIJEZDA 09: Erić, Mišić, Anđić, Huseinbašić (od 89' Zekanović), Nikolić, Stjepanović, Brkić, Vojinović, Predragović (od 85' Tojčić), Babić, Govedarica (od 72' Mahmutović). Trener: Milenko Bošnjaković.

MLADOST: Velić, Nikolić (od 85' Muslimović), Horić, Welbeck (od 67' Fanimo), Guzina, Arežina, Anđušić, Bojo (od 81' Hreljić), Asani, Atajić, Isaković. Trener Elvedin Beganović.