KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Poraz Mladosti u Doboju

17.03.2019. - Golovima Velibora Đurića i Irfana Hadžića bijeljinski Radnik je slavio u Doboju rezultatom 3:0 protiv dobojske Mladosti

Bijeljinski Radnik je u okviru 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Mladost u Doboju rezultatom Prva prilika na ovom susretu viđena je u Hairlahović iz slobodnjaka u sedmoj minuti, ali Velić brani. U 17. minuti Nana Welbeck igra rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je penal za goste. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Velibor Đurić za 0:1. Samo dvije minute kasnije domaći tim je ostao sa igračem manje na terenu jer je zbog druge javne opomene igru morao napustiti Horić. Brojčanu prednost Radnik je iskoristio i u 38. i 39. minuti postigao dva nova gola preko Irfana Hadžića i na odmor otišao sa velika tri gola prednosti.
U nastavku Mladost nije uspjela da postigne gol i bar ublaži visoki poraz. Gosti su zasluženo slavili i odnijeli velika tri boda iz Kaknja. U narednom kolu Mladost gostuje na Bilinom polju gdje će snage odmjeriti sa Čelikom, dok će Radnik u goste ekipi Krupe.
-Drugi put u proljetnom dijelu sezone igramo sa igračem manje. Teško je igrati u takvoj situaciji, a povrh svega desi se i penal. Ogroman je to šok iz kojeg se moji igrači nisu uspjeli izvući. Kada igrate pred domaćom publikom i imate gol zaostatka morate napasti, a onda uslijede dvije kontre i dva gola igrača utakmice Hadžića. Radnik je zasluženo slavio, a mi cijenimo što imamo navijače koji su nas bodrili. Ovakva utakmica se jednostavno desi. Dužni smo izvinjenje navijačima, rekao je starteg Mladosti Adnan Zildžović nakon susreta.

MLADOST – RADNIK 0:3 (0:3)

Stadion u Doboju. Gledalaca 350. Sudije: Admir Šehović (Sarajevo), Sreten Udovičić (Prijedor), Enes Đozić (Sarajevo), Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).
Žuti kartoni: Marković, Nikolić (Mladost), Radović, Bečelić, Maksimović (Radnik).
Crveni karton: Kenan Horić (Mladost)
Strijelci: 17' Velibor Đurić – pen (0:1), 38' Irfan Hadžić (0:2), 39' Irfan Hadžić (0:3).

MLADOST: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo (30' Marković), Welbeck, Guzina, Arežina (46' Bojo), Anđušić (66' Muslimović), Asani, Atajić, Isaković. Trener Adnan Zildžović.
RADNIK: Lučić, Bečelić, Radović, Simonović, Popara, Hairalhović (69' Mekić), Peco, Hadžić (84' Barić), Maksimović, Đurić (79' Bradonjić), Šubert. Trener Mladen Žižović.