KakanjLive | Ponedjeljak, 24.09.2018. godine

Poraz Mladosti u Banja Luci

28.04.2018. - Dobojska Mladost poražena je u sedmom kolu lige za opstanak u Banjaluci od Borca rezultatom 4:2.

DSC05966

Petar Kunić je doveo domaće u vodstvo već u 14. minuti ssureta, ali je stavri na početak vratio Dalibor Pandža golom u finišu prvog dijela igre. Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Petar Kunić postiže novi gol i donosi svom timu novo vodstvo, da bi Mladost preko Lazića u 61. minuti došla do novog izjednačenja. Vrijednu pobjedu domaćem timu u nastavku donijeli su Vladan Danilović i sjajni Petar Kunić koji je na ovom meču postigao het-trik.

Vrijedi napomenuti kako je svoj debi za seniorski tim Mladosti u ovom susrtu upisao supertalentovani Anes Hrustanović koji je u igru ušao u 71. minuti umjesto Darka Mišića.

Mladost je uprkos porazu i dalje vodeći tim lige za opstanak sa 39 bodova, dok je Borac na drugoj poziciji sa 35 bodova.

BORAC – MLADOST DK 4:2 (1:1)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 500

Sudije: Miloš Gigović (Gradiška), Amer Macić (Mostar), Radislav Kačavenda (Gradiška), Edis Zukić (Tuzla). Delegat: Milan Janković (Trebinje).

Strijelci: 1:0 (Petar Kunić 14'), 1:1 (Dalibor Pandža 45'), 2:1 (Petar Kunić 47'), 2:2 (Milivoje Lazić (61'), 3:2 (Vladan Danilović 73'), 4:2 Petar Kunić (79').

Žuti kartoni: Veselinović, Puzigaća (Borac), Pandža (Mladost DK).

BORAC: Vukliš, Puzigaća, Karić (od 65' Ilić) , Kunić, Mahović (od 46' Lučić), Žeravica, Majkić, Danilović, Janičić, Veselinović, Zekanović (od 58' Čudić). Trener: Darko Vojvodić.

MLADOST DK: Bukvić, Benović, Mišić (od 71' Hrustanović), Regoje, Isaković, Lazić, Sadiković, Hiroš, Pandža (od 67' Aganspahić), Mujagić (od 36' Čomor), Šećerović. Trener: Nermin Šabić.