KakanjLive | Četvrtak, 22.06.2017. godine

Poraz košarkaša Kaknja od Zrinjskog

18.03.2017. - Mostarci bolje otvorili utakmicu, stekli veliku prednost, koju su u dramatičnoj završnici sačuvali i trijumfovali s četiri poena razlike

Loše otvaranje utakmice skupo je koštalo košarkaše Kaknja. Serijom 9:0 Mostarci najavljuju dobru igru i revanš za dva poraza u regularnom dijelu prvenstva. Početnu prednost uspjeli su povećati do kraja prve četvrtine i već tad je bilo jasno da će izabranici trenera Pandže teško izaći na kraj s pojačanom ekipom Zrinjskog. Ne pamtimo kada su košarkaši Kaknja imali tako mizeran učinak u otvaranju utakmice, što se odrazilo i u drugoj dionici u kojoj su također bili u podređenom položaju. Slab procenat šuta za dva, a još slabiji za tri poena, posebno ključnih igrača Svilara i Palavre, te 11 izgubljenih lopti, gosti su znalački kaznili i na odmor otišli s  (ne)dostižnom prednošću od 15 poena razlike(28:43).

Treću četvrtinu otvara Vojin Svilar svojom  prvom od dvije trojke (2/9), a zatim slijede trice Merdanovića i Palavre i trener gostiju Vlašić traži tajmaut. Međutim, to mu nije pomoglo da zaustavi uragan igrača Kaknja koji serijom 15:0 stižu do prvog izjednačenja (45:45). U 26.minuti Dejan Šakotić dovodi Kakanj u prvo vodstvo(49:47), koje  Željko Palavra povećava  na četiri poena prednosti (51:47).Uzvraćaju mladi Ivan Begić i Vedran Princ i gosti u zadnju dionicu ulaze samo s jednim poenom razlike(54:55).

Kada je Obrad Tomić tri i pol minute prije kraja pogodio za 61:59, očekivao se potpuni preokret i trijumf domaćeg tima. Nažalost, tako nisu mislili Šamadan, Đurasović i Begić koji serijom od 8:0 ponovo preuzimaju vodstvo, koje su uspjeli sačuvati i na kraju zasluženo slaviti. Presudio je njihov roster i širina rezervne klupe , kao i  bolja koncetracija u završnici, ali, zašto ne reći,  i nedostatak sreće kod naših igrača kojima su u nekoliko navrata lopte izlazile iz koša !

hvala_boljkovacPavle Boljkovac, košarkaš koji je ostao zapamćen  kao igrač ali i kao divan čovjek, ostavio je neizbrisiv trag kod Kakanjaca. Večeras u Sportskoj dvorani, najjači i najduži aplauz nije se dogodio tokom utakmice. Bilo je to onda kada je oficijelni spiker najavio  Pavlovo prisustvo na početku utakmice Kakanj-Zrinjskli i kada je sekretar Kluba ovom ljudini uručio dres u kojem je Pavle igrao prošlu sezonu za Kakanj. Još jednom - Hvala Ti Pavle i dođi nam opet.

Briljatna igra Zrinjskog u prvom dijelu, fenomenalna treća četvrtina igrača Kaknja i uzbudljiva završnica, učinili su ovu utakmicu veoma zanimljivom i nećemo pogriješiti ako konstatiramo da odavno ljubitelji košarke u Kaknju nisu gledali kvalitetniju i uzbudljiviju utakmicu, koja je mogla zadovoljiti i one najprobirljivije košarkaške sladokusce.

pandzajosipJosip Pandža, žali za izgubljenim bodovima na domaćem terenu:

-Ključ utakmice je rezultat 61:59 i Svilarova otvorena trojka. Od tada oni idu na 61:68. Definitivno smo imali malo igrača za rotaciju. Neki su bili polubolesni ili neraspoloženi, ali to nije opravdanje. Zrinjski je odlično igrao posebno u prvom poluvremenu. Mene je stid da je moja ekipa napravila samo tri faula u prvoj četvrtini. Veseli me igra u drugom poluvremenu, ali oni su imali više koncentracije u završnici, posebno Đurasović koji je igrom jedan na jedan pogađao i odveo svoj tim do pobjede. Zrinjski je zasluženo slavio i ja im čestitam na tome. Nemamo vremena za kukanje, jer u srijedu je nova utakmica i moramo se što bolje pripremiti. Rekao sam ne smijemo gubiti olako utakmice na svom terenu ukoliko želimo u polufinale, a danas smo u prvom kolu u Ligi šest poraženi kući, rekao je trener košarkaša Kaknja, Josip Pandža u izjavi za KakanjLive nakon utakmice.

vlasichrvojeHrvoje Vlašić je prezadovoljan i smatra da je publika uživala u odličnoj utakmici:

- Čestitam svojim momcima na sjajnoj utakmici. Mislim da je publika u Kaknju mogla uživati u odličnom susretu. Fenonemanlo smo otvorili susret, mogu čak kazati i bez greške, a onda je Kakanj sjajnom odbranom došao do poravnanja, a potom i do vodstva. Bilo je razumljivo da u određenim momentima padnemo, a pali smo možda i više nego što je trebalo. Međutim zahvaljujući većoj koncentraciji i široj klupi u završnici došli smo do pobjede protiv odlične ekipe Kaknja. Čestitam još jednom i igračima Kaknja na sjajnoj utakmici, a i svojim momcima i smatram da možemo u ovoj ligi šest biti svima ravnopravan protivnik, rekao je trener košarkaša Zrijnskog Hrvoje Vlašić nakon susreta.

Kakanj – Zrinjski  71:75

(15:27, 13:16, 26:12, 17:20)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 800. Sudije:Bojan Jovanić, Saša Babić i Miljan Šobot (svi iz B.Luke). Delegat/komesar: Siniša Jakovljević ( Banja Luka).

KAKANJ: Vranješ, Šakotić 13, Muflizović 5, Merdanović 15, Ćurevac 1, Đozić, Zimić, Dželmo, Palavra 11, Svilar 18, Tomić 8, Smajlović. Trener: Josip Pandža.

ZRINJSKI: Petrić, Knežević 10, Planinić, Princ 10, Đurasović 14,Golemac, Bundović  5, Zovko, Barač, Begić 13, Brummitt 18, Šamadan 5. Trener: Hrvoje Vlašić.