KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Pobjeda Sarajeva za vrh tabele, Široki i dalje neporažen

28.08.2018. - Komšijski derbi između Mladosti i Čelika završen podjelom bodova. Sarajevo upisalo veliku pobjedu za prvu poziciju. Željo ''samo'' remizirao sa Krupom, dok je Sloboda savladala Radnik.

analiza7

Sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je skromnih 11 golova, manje od dva po susretu (1.83), dok je dodijeljeno čak 35 javnih opomena. Utakmice ovog kola posmatralo je 11.700 gledalaca, najviše je bilo na Grbavici, a Željo je ''samo'' remizirao sa Krupom (1:1).

Komšijski derbi bez pobjednika

U komšijskom derbiju koji je odigran u Doboju kod Kaknja sastali su se Mladost DK i Čelik. U sjajnom ambijentu pred 2.500 gledalaca igrači oba tima odigrali su sjajan meč koji je na kraju zavšen bez pobjenika. Prvo poluvrijeme okončano je bez pobjednika, a u nastavku su prvi u vodstvo došli gosti preko Marina Jurine u 65. minuti, dok je Abid Mujagić Mladosti donio bod u samom finišu susreta, tačnije dva minuta prije isteka regularnih 90 minuta. Vrijedi napomenuti kako je u Doboj doputovalo čak 2.000 gostujućih navijača. Mladost je napokon odigrala sjajan susret u kojem je stvorila nekoliko izglednih prilika i postigla čak tri gola. Dva su bili poništena radi ofsajd pozicije.

Remi Goška i Širokog Brijega

Gošk i Široki Brijeg odigrali su meč bez pobjednika. Susret je okončan nepopularnim rezultatom 0:0 iako prilika nije manjkalo. Nezadovoljni navijali Širokobriježana su nakon susreta tražili ostavku Borisa Pavića. Podsjećamo Širokom je ovo bio četvrti remi u novoj sezoni.

Sloboda savladala Radnik

Sloboda je na Tušnju pred 3.000 navijača savladala bijeljinski Radnik rezultatom 2:0. Pobjedu Tuzlacima donijeli su Ivan Baraban u 63. i Seid Zukić u 80. minuti susreta. Tuzlaci su jako odbro ušli u novu sezonu i sa tri pobjede i dva remija zauzimaju visoko četvrto mjesto na tabeli.

Željo i Krupa remizirali na Grbavici

Plavi sa Grbavice su rano došli u vodstvo, već u sedmoj minuti preko Sulejmana Krpića i sa minimalnom prednošću otišli na odmor. Elvir Koljić je u 68. minuti ekipi Krupe donio izjednačenje. U nastavku se mreže nisu tresle i susret je okončan podjelom bodova.

Zrinjski minimalno protiv Tuzle

Mostarski Zrinjski je golom Nemanje Bilbije iz 70. minute susreta minimalno savladao Tuzla City rezultatom 1:0.

Sarajevo sa pola snage savladalo Zvijezdu

Bordo tim je na gostovanju savladao Zvijezdu rezultatom 4:0. Benjamin Tatar je Sarajevo doveo u vodstvo u 28. minuti, a samo deset minuta kasnije vodstvo je udvostručio Mersudin Ahmetović. U finišu prvog poluvremena Amar Rahmanović je postigao novi gol za bordo tim, a isti igrač je u nastavku susreta pogodio za konačnih 4:0 u 55. minuti susreta.