KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Pobjeda Rudara protiv drugoligaša

13.02.2016. - U četvrtoj kontrolnoj utakmici Zeleno-crni sa 3:1 savladali ekipu Bosne Sema

tekst

Teren sa plastičnom podlogom u Visokom. Gledalaca:150. Glavni sudije: Ilmir Brkić (Visoko). Pomoćnici : Semin Mamela (Breza) i Bajazid Delibašić (Kakanj)

Prijateljska nogometna utakica: Rudar (Kakanj) - Bosna Sema (Sarajevo) 3:1 (0:0).

Strijelci za Rudar: Amel Neimarlija (1) i Dženis Huseinspahić (2).

Sastav Rudara: Jović, Sarvan, Alić, Goralija, Čizmić, Hasić, Topalović, Čehajić, Kulović, Neimarlija, Džafić. Još su igrali: Mujagić, Huseinspahić, Durmić, Hrustanović, Đuđo, Smolo, Ramić, Muflizović, Bajramović, Crnović, Vehab. Trener: Nijaz Kapo.

U četvrtoj kontrolnoj utakmici Zeleno-crni su sa 3:1 porazili jesenjeg vice prvaka Druge lige - Centar, ekipu Bosne Sema iz Sarajeva. I pored terenske premoći i nekoliko zrelih prilika izabranici trenera Kape nisu uspjeli postići pogodak u prvom dijelu igre. Najzrelije prilike imali su Vedin Kulović i Idriz Džafić, dok je sve napade Bosna Seme novi vratar Rudara Bojan Jović s lakoćom zaustavio.

Poslije jednog ubacivanja iz slobodnog udarca lopta dolazi do Džafića koji pogađa mrežu protivnika, ali sudac Mamela signalizira ofsajd koji je u najmanju ruku diskutabilan.

Drugo poluvrijeme kreće opsada golmana Bosne i samo je bilo pitanje vremena kada će kapitulirati. U 63. minuti Čehajić se oslobađa svojih čuvara koji ga pri tome ruše u kaznenom prostoru, ali sudac na iznenađenje svih prisutnih nije svirao kazneni udarac. Samo dva minuta kasnije golman nedozvoljeno zadržava loptu u rukama i sudac dosuđuje indirektan udarac. Džafić brzo uzima loptu koju prosleđuje do usamljenog Amela Neimarlije koji poentira za 1:0.

U 74.minuti odličan centaršut s desne strane, lopta dolazi do Džafića koji je glavom prenosi do Dženisa Huseispahića, koju on sjajnim volej udarcem posprema za vodstvo Rudara od 2:0.

Igrala se 82.minuta kada Sanel Alić vraća loptu golmanu Mujagiću koji kasni s ispucavanjem, lopta dolazi do protivničkog igrača,koji je nesebično prosleđuje do svog saigrača kojem nije bilo teško zatresti mrežu i smanjiti rezultat na 2:1.

U 87. minuti mladi Anes Vehab, koji je igrao u mlađim selekcijama Rudara i juniorima Mladosti, koji se ove sedmice priključio treninzima Rudara, odlično probija desni bok i loptu šalje do usamljenog Huseinspahića ali on promašuje prazan gol. Samo 3 minute kasnije ponovo ista kombinacija, Vehab odlaže loptu Huseinspahiću koji s ruba kaznenog prostora šutira i uz pomoć odbrambenog igrača lopta završava iza leđa protivničkog golmana za konačnij 3:1.

U ekipi Rudara nisu igrali ozlijeđeni Arnel Delić i Anel Salković, te prehlađeni Zlatan Gafurović. Debi novog golmana Bojana Jovića bio je uspješan i nema sumnje da će njegovo iskustvo i mirnoća mnogo značiti odbrani Rudara i već sad se može konstatirati da je najveće ovozimsko pojačanje.