KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Pobjeda Rudara na oproštaju

04.11.2017. - U posljednjem nastupu pred svojim malobrojnim navijačima u jesenjem dijelu prvenstva, Zeleno – crni su ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv podmlađene ekipe bihaćkog Jedinstva

Trener Rudara Boris Pavić ostao je dosljedan najavi da će Jedinstvu suprostaviti podmlađeni sastav i šansu pružiti domaćim igračima. U startnoj postavi našlo se čak deset igrača koji su ponikli u omladinskim selekcijama Rudara, među kojima je bio i kadet Sedad Subašić, kojem je ovo bio prvenstveni debi u prvom timu. Podmlađeni sastav Jedinstva, u čijoj je početnoj postavi bilo čak osam igrača zaštićenog godišta( ispod 21.godine, op.a) bez ambicija ušao je u ovaj susret, s očitom namjerom da destruktivnom igrom pokuša primiti što manje golova.

Već u prvih pet minuta igrači Rudara su imali tri šanse, ali bez realizacije. U 7.minuti Belmin Kobilica je na nedozvoljen način zaustavljen u protivničkom šesnaestercu i sudija Džemidžić opravdano je dosudio najstrožiju kaznu. Kobilica je bio siguran egzekutor i prisebnim udarcem savladao mladog Mehu Bećirevića. U 21.minuti golman Ajdin Čelebić degažira loptu u protivničko polje, koja preskače nesmotrenog Ismeta Pendeka, Belmin Kobilica to znalački kažnjava i po drugi put matira Bećirevića i najavljuje potop gostiju. I umjesto da dotuku grogiranog protivnika, igrači Rudara su umrtvili igru i do kraja prvog dijela igre malobrojni gledaoci gledali su pravu uspavanku.

U drugom poluvremenu Rudar ponovo preuzima dominaciju, ređaju se prilike, ali slaba realizacija Mirze Kovača(66. i 71.) i Amela Neimralije (76.) doprinijela je da gosti budu zadovoljni sa samo dva primljena pogotka.

Nezadovoljan igrom i realizacijom, trener Pavić u posljednjih pola sata šansu pruža rezervistima Adinu Čivi, Amelu Neimarliju i Bajri Spahiću, od kojih su se prva dvojica upisala u listu strijelaca. Prvo je razigrani Adin Čiva u 77.minuti iz neposredne blizine pogodio bliži ugao Bećirevićevog gola, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Amel Neimarlija postiže najljepši pogodak i postavlja konačan rezultat.

Trener Rudara Boris Pavić samo djelimično može biti zadovoljan izdanjem svog novog,drastično izmijenjenog sastava.

-Utakmicu smo otvorili veoma dobro i brzo postigli dva gola.I umjesto da pojačamo napade i još ozbiljnije ugrozimo gol gostiju, moji igrači su se uklopili u sivilo koje su demonstrirali gosti, koji su odugovlačenjem igre i simuliranjem nastojali da izbjegnu teži poraz. Tek u finišu susreta, kada smo osvježili ekipu i pojačali napad, uspjeli smo stvoriti nekoliko izrazitih prilika i postići još dva gola. Ova utakmica mi je dobro došla da se još bolje uvjerim u mogućnosti svakog pojedinca, ali i kompletne ekipe, kojoj je neophodan generalni remont, istakao je trener Rudara Boris Pavić.
Prije početka drugog poluvremena, igrači gostujuće ekipe su sjeli na travnjak igrališta u trajanju od deset sekundi u znak protesta Upravi NK Jedinstvo, koja snosi veliku krivicu za teško stanje u klubu i nezapamćenu krizu koju sigurno ne pamte ni najstariji simpatizeri bihaćkog prvoligaša.

Rudar-Jedinstvo 4:0

Stadion Rudara. Gledalaca 200. Glavni sudija: Ernis Džemidžić iz Goražda. Pomoćne sudije: Boris Bilješko (Novi Travnik) i Oliver Žilić (Vitez). Četvrti sudija Semir Sarajkić (Sarajevo).Posmatrač suđenja Semir Kaplan (Stolac). Delegat utakmice Eldin Hodžić (Tuzla).
Strijelci:1:0 Kobilica(7.iz penala), 2:0 Kobilica (22), 3:0 Čiva (77), 4:0 Neimarlija (90+2).
Žuti kartoni:Adin Čiva(Rudar).

RUDAR: Ajdin Čelebić, Belmin Čehajić, Amel Hrustanović, Belmin Smolo, Omer Musić, Armin Topalović, Haris Hećo (od 60.Adin Čiva), Belmin Kobilica, Sedad Subašić(od 64.Bajro Spahić), Mirza Kovač,Anes Vehab(od 67.Amel Neimarlija). Trener: Boris Pavić.
JEDINSTVO:Meho Bećirević, Adnan Dupanović (od 74.Nedim Hrustanović), Tarik Omanović (od 85.Nedim Tutić), Edis Čatić, Amar Ćirić, Emrah Omerdić, Elvin Halavać, Sinan Samardžić, Anel Zulić, Ismet Pendek, Almin Kadirić. Trener: Nermin Karač.