KakanjLive | Srijeda, 17.10.2018. godine

Pobjeda Rudara na kraju sezone

02.06.2018. - U posljednjem kolu u sezoni Rudar je pred domaćom publikom savladao Olimpik rezultatom 3:2. Nakon što je Kovač doveo zeleno-crne u vodstvo, Karić se pobrinuo za preokret, da bi Rudar izjednačio preko Spahića i do pobjede došao u posljednjim momentima susreta preko rezerviste Foče.

Na otvaranju utakmice zaprijetio je Osmanović iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola mladog Jovanovića. U 11. minuti domaći dolaze do prednosti. Nakon sjajne akcije na asistenciju kapitena Kobilice pogađa brzonogi Mirza Kovač za prednost domaćih od 1:0. Nakon gola Rudar je nastavio sa napadima, a novu priliku imao je Čehajić u 23. minuti, ali Bandović sjajno brani njegov udarac. Uslijedio je potom period nešto bolje igre tima sa Otoke. Tatar je zaprijetio u 23. minuti, a njegov udarac odlazi preko gola, ali samo dvije minute kasnije Olimpiku izjednačenje donosi Karić koji pogađa sa ivice šesnaesterca za 1:1. U finišu prvog poluvremena Belmin Kobilica je iz slobodnog udarca uzdrmao okvir gola Bandovića i na odmor se odlazi sa rezultatom 1:1.

Nakon mirnog uvoda u drugo poluvrijeme na stadionu Pod Vardom Olimpik dolazi u vodstvo u 53. minuti preko sjajnog Mahira Karića koji se odlično oslobodio svojih čuvara i pogodio mrežu Jovanovića za 1:2. Početkom drugog poluvremena spiker je na stadionu Pod Vardom javio da je glavni sudac meča u Kaknju postao otac, a publika je gromoglasnim aplauzom ispratila ovu divnu informaciju. Ovo je sigurno jedan od najsretnijih dana za suca iz Kiseljaka. Domaći su u 75. minuti došli do izjednačenja. Grešku odbrane Olimpika iskoristio je iskusni Bajro Spahić i matirao Bandovića za 2:2. Kada se očekivao kraj susreta u Kaknju mrežu Bandovića pogodio je rezervista Admir Fočo u sudijskoj nadoknadi za pobjedu zeleno-crnih od 3:2.

Bio je ovo trinaesti trijumf Rudara koji je sezonu okončao na sedmoj poziciji sa 42 osvojena boda, dok je Olimpik sezonu završio na drugoj poziciji sa 61 bodom. Da je Olimpik i slavio na stadionu Pod Vardom bila bi to pirova pobjeda sarajevskog tima budući da je Sloga slavila u Živinicama i tako se plasirala u Premijer ligu Bonse i Hercegovine.

Rudar Olimpik 3:2 (1:1)

Stadion Pod Vardom. Gledalaca 250. Glavni sudija: Danijel Bojo iz Kiseljaka. Pomoćnici: Silvio Bubalo (Mostar) i Almir Bašić (Bugojno). Četvrti sudija Jasmin Varupa (Travnik). Delegat Mensud Drljević (Goražde). Posmatrač suđenja: Semir Kaplan (Stolac).

Strijelci: 1:0 Mirza Kovač (11.), 1:1 Mahir Karić (25.), 1:2 Mahir Karić (53.), 2:2 Bajro Spahić (75.), 3:2 Admir Fočo (90+3)

Žuti kartoni: Adis Goralija (Rudar) i Dejan Uzelac (Olimpik)

RUDAR: Aleksandar Jovanović, Anes Vehab, Vahidin Čaluk, Adis Goralija, Ismet Pendek (od 75. Admir Smolo), Armin Topalović (od 75. Admir Fočo), Adin Čiva, Belmin Kobolica, Mirza Kovač (od 77. Amel Neimarlija), Bajro Spahić, Belmin Čehajić. Trener: Fadil Hodžić.

OLIMPIK: Dejan Bandović, Emir Jusić, Dejan Uzelac (od 87. Strahinja Čvoro), Adnan Osmanović, Mahir Karić, Elvis Sadiković, Behudin Alešević, Danijel Stojanović (od 83. Fadil Čizmić), Kerim Tatar, Milan Muminović, Fahrudin Kovač. Trener: Dragan Radović.