KakanjLive | Petak, 23.06.2017. godine

Pobjeda Mladosti u režiji Gorana Brkića

07.08.2016. - Nakon dva gostujuća remija, nogometaši Mladosti su u premijernom susretu na svom terenu trijumfovali protiv novog premijerligaša, ekipe Metalleghe BSI iz Jajca

mladost_texst

Početak utakmice nagovijestio je ofanzivnu i efikasnu igru. Nije prošlo ni 30 sekundi, a Mladost je imala šansu da dođe u vodstvo. Anel Husić je asistirao Sinanu Ramoviću, čiji udarac uspijeva izblokirati Toni Pezo i spriječiti pogodak. Pritisak Mladosti brzo je urodio plodom. Šišić je iz kornera na drugoj stativi pronašao Husića, koji loptu vraća Asanoviću, a ovaj iz prve šutira i trese mrežu Fejzića.

U 23.minuti ponovo poslije dobro izvedenog kornera od strane Šišića, Mladost udvostručuje prednost.Udarac Šišića Pezo izbija na ivicu šesnaesterca, Goran Brkić natrčava i prizemnim udarcem pogađa lijevi ugao nemoćnog Fejzića i najavljuje potop Jajčana. Razigrani Brkić sedam minuta kasnije umalo nije postigao i drugi pogodak. Njegov snažan udarac s distance prohujao je pokraj lijeve stative. U 45.minuti gosti uspijevaju smanjiti rezultat. Aleksandar Radulović sa 30-tak metara snažno šutira, Hadžić je bio nemoćan. Bio je to rijetko viđen pogodak, koji je dao nadu gostima da u nastavku učine nešto više i izbjegnu poraz.

Nastavak utakmice protiče u znaku gostiju koji ozbiljno prijete preko Smajića i Dujakovića, ali Adnan Hadžić odlično intervenira i spašava izjednačenje. I u jeku najveće premoći „Kraljeva“ na scenu stupa Goran Brkić, koji sa 20-tak metara snažnim udarcem postiže veoma efektan pogodak. U 66.minuti Selimović iz dva pokušaja nije uspio savladati Hadžića, koji se istakao i u 76. minuti kada je odbranio udarac Pljevljaka. U sudačkoj nadoknadi domaći su iz kontre bili u prilici da postignu i četvrti pogodak i dotuku protivnika, ali je udarac Sušića zaustavila prečka. Bila je to i najljepša akcija na ovoj zanimljivoj utakmici,čiji su akteri bili Isaković, Ramović i Sušić. Kazna je stigla u četvrtoj minuti nadoknade kada je Aleksandar Radulović iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca preko „živog“ zida po drugi put savladao Hadžića i postavio konačan rezultat.

Utakmica je odigrana naraskvašenom i natopljenom terenu, koji je bio izuzetno težak i igrači oba tima morali su uložiti posljednji atom snage da prikažu dobru, sadržajnu i učinkovitu igru koja je sa pet pogodaka zadovoljila malobrojne gledatelje, od kojih je svakako najefektniji bio onaj prvi Aleksandra Radulovića.

REKLI SU:

Ibro Rahimić:
-Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi, mislim da smo bili bolji i imali šanse čitavim dijelom utakmice ali evo vidite primili smo golove u zadnjim minutama prvog i drugog poluvremenu kardinalnim greškama naših igrača. Sve u svemu moram biti zadovoljan, najvažnije je da smo pobijedili ali ima nekih stvari koje se moraju hitno popraviti ako mislimo nastaviti sa dobrim rezultatima.

Nermin Bašić:
-Jesam razočaran, ali sam izuzetno ponosan pogotovo drugim poluvremenom. Dominirali smo, igrali smo dobar fudbal. Imali smo dobre prilike i kada smo trebali izjednačiti dobili smo iz polukontre neki čudan gol. Nemam šta zamjeriti svojim igračima, nastavit ćemo dalje ovakvim radom. Vratit će se negdje ova sreća, jednostavno mora se vratiti. U drugom poluvremenu apsolutnu dominaciju smo imali. Igrao se dobar lijep fudbal i gledatelji mogu biti zadovoljni.

Mladost-Metalleghe BSI 3:2

Stadion Mladosti u Doboju.Gledalaca 400. Glavni sudija Goran Paradžik iz Ljubuškog. Pomoćnici: Dario Primorac iz Ljubuškog i Haris Baković iz Sarajeva. Četvrti sudija Admir Musić iz Sarajeva. Delegat: Haris Idrizović iz Konjica. Posmatrač suđenja Radoslav Kapor iz Trebinja.
Strijelci:1:0 Asanović (10), 2:0Brkić (23), 2:1 Radulović (45), 3:1 Brkić (60), 3:2 Radulović (90+4).
Žuti kartoni: Asanović (37),Selimović (73), Hadžić (83),Galić (85) i Karahmet (86) kod Mladosti, a Stakić (8), Dujaković (29), Radulović (40), Pljevljak (75), Pezo (86), Fejzić (90+4) kod Metalleghe BSI.

MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet, Isaković, Jusufović, Brkić, Šišić, Ramović, Rizvanović (od 67.Bošković), Asanović (od 57.Sušić), Husić (od 79. Musić). Trener: Ibro Rahimić.
METALLEGHE BSI: Fejzić, Dujaković, Rašić, Radulović, Stakić, Pezo, Smajić, Selimović (od 76. Jakupović), Kovač, Bibić (od 70. Pljevljak), Popović (od 61. Durak). Trener: Nermin Bašić.