KakanjLive | Utorak, 24.09.2019. godine

Pobjeda Mladosti u prvom prijateljskom susretu

20.06.2019. - Golovima Petra Boje i Bahrudina Atajića Mladost je u Butmiru savladala Sarajevo rezultatom 2:1 u prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za novu sezonu.

DSC07553

Mladost je rano došla u vodstvo. U drugoj minuti nakon greške odbrane Sarajeva do lopte dolazi Petar Bojo i matira Kovačevića za 1:0. U šestoj minuti dobru priliku za Sarajevo imao je Aladin Šišić, bivši igrač Mladosti, ali je šutirao preko gola Velića. Na drugoj strani pokušao je i Gedeon Guzina, ali je bio neprecizan. Rahmanović je u 10. minuti sam izašao pred golmana Mladosti, ali je šutirao pored gola. Nakon dva promašaja bordo tima stigla je kazna. U 15. minuti sa ivice šesnaesterca pogodio je Bahrudin Atajić za 0:2, da bi pet minuta kasnije za smanjenje rezultata na 1:2 pogodio Rahmanović. Isti igrač je imao priliku da izjednači rezultat u 30. minuti, ali je njegov udarac odbranio Velić.

U drugom dijelu meča treneri obje sekipe Husref Musemić i Elvedin Beganović dali su priliku svim momcima. Prilika je bilo na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao i Mladost je zasluženo slavila u ovom susretu.

U ekipi Mladosti zbog lakših povreda ove utakmice bili su pošteđeni kapiten Aladin Isaković, Nana Welbeck i Nemanja Anđušić.

-Iako je rezultat za obje ekipe bio u drugom planu lijepo je kada pobjedite, posebno ako je u pitanju Sarajevo. Vidjeli se da je početak priprema i da igračima oba tima fali dosta snage. Mislim da je utakmica bila dosta gledljiva, a mi možemo biti zadovoljni. Na nama je da nastavimo naporno raditi i spremati se za novu sezonu, rekao je trener Mladosti Elvedin Beganović nakon pobjede nad Sarajevom.

Naredni prijateljski meč Mladost igra na Grbavici u subotu 22. juna 2019. godine u 18 sati.