KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Pobjeda Mladosti u Gabeli, Željo i dalje lider

18.09.2018. - Mladost se polako budi. Upisana velika pobjeda u Gabeli. Željo zadržao vrh tabele. Remi u hercegovačkom derbiju.

ttttt

Hercegovački derbi nije opravdao očekivanja

Napadači premijerligaških klubova se uspavali. Postignuto samo osam golova na šest utakmica, ali su zato dodijeljena čak 32 kartona (31 žuti i jedan crveni). Utakmice je posmatralo 13.850 gledalaca što je u prosjeku više od 2.300 po susretu. Najviše gledalaca bilo je na Grbavici (4.500), a Željo je minimalno savladao Radnik.

Vidović donio pobjedu Tuzlacima

Sloboda se nakon poraza u Doboju vratila na pobjednički kolosijek. Pobjedu Tuzlacima je donio Antonio Vidović sa penala u 58. minuti susreta. Prilika nije nedostajalo na obje strane, ali nakon gola Vidovića mreže su mirovale i susret je okončan minimalnom pobjedom Slobode.

Trijumf Mladosti u Gabeli

Dobojska Mladost upisala je i gostujući trijumf u novoj sezoni. Ekipa Adnana Zildžovića se budi i penje ka gornjem dijelu tabele. Gabeljani su poveli u 25. minuti preko Mirsada Ramića sa penala, a ekipa Mladosti je za samo osam minuta postigla tri gola. Darko Mišić je donio izjednačenje Mladosti u 58. minuti, da bi dva sjajna gola postigao Nemanja Anđušić u 61. i 66. minuti susreta i donio svom timu pobjedu.

Krpić nastavio tresti mreže

Sulejman Krpić je Plavima sa Grbavice donio novi trijumf. Željo je minimalno slavio protiv Radnika iz Bijeljine, a jedini gol na susretu napadač Plavih je postigao u 25. minuti susreta. Sa nova tri boda Željo je zadrćao lidersku poziciju na tebeli.

Remi u Hercegovini i u Ugljeviku

Hercegovački derbi u Mostaru između Zrinjskog i Širokog nije opravdao očekivanja. Susret je okončan podjelom bodova i sa miroljubivih 0:0. Isti rezultat nakon 90 minuta igre bio je i u Ugljeviku na susretu između Zvijezde i Krupe. Prilika na oba susreta nije manjkalo, ali napadači su se nakon reprezentativne pauze itekako uspavali.

Sarajevo savladao Tuzla city

Bordo tim je golovima Anela Hebibovića iz 63. i Harisa Handžića iz 78. minute savladao Tuzla City rezultatom 2:0. Bio je ovo peti trijumf Sarajlija u novoj sezoni i sada zauzimaju drugu poziciju sa 18 bodova.