KakanjLive | Četvrtak, 17.08.2017. godine

Pobjeda košarkaša Kaknja na oproštaju

19.04.2017. - U posljednjoj utakmici Lige za prvaka, košarkaši Kaknja upisali prvu pobjedu i na dostojanstven način se oprostili od vjernih navijača i ne baš blistave sezone

Nakon devet uzastopnih poraza , konačno su i košarkaši Kaknja osjetili slast pobjede u Ligi 6, odnosno u doigravanju za prvaka. Nažalost, nisu ponovili prošlogodišnji podvig kada su osvajanjem vicešampionske titule postigli historijski uspjeh, ali i samo učešće u doigravanju za prvaka može se smatrati uspjehom s obzirom na kvalitet lige i mnogo jaču konkurenciju u odnosu na ranije godine.

S obzirom da nisu imali imperativ pobjede, izabranici dva renomirana trenera, Josipa Pandže i Marka Trbića, odigrali su kvalitetnu utakmicu, koja je u pojedinim periodima igre mogla zadovoljiti i najprobirljivije košarkaške sladokusce. Ova konstatacija se posebno odnosi na treću četvrtinu u kojoj su igrači Kaknja potsjetili na najbolja prošlogodišnja izdanja i izmamili aplauze malobrojnih posjetitelja.

U 28.minuti kod rezultata 47:33 igrači Kaknja su tri uzastopna napada završili zakucavanjima, prvo Aldin Muflizović, a zatim dva puta razigrani Obrad Tomić, što je doista prava rijetkost. Bili su to prelomni trenuci jer su naši košarkaši u zadnju minutu treće četvrtine ušli sa čak 20 poena razlike (53:33) i definitivno riješili pitanje pobjednika. Malo opuštanje i želju za samoisticanje od strane pojedinih Pandžinih pulena, gosti su kaznili u zadnjoj četvrtini i izbjegli uvjerljiviji poraz.

obradzakucavaObrad Tomić

Epitet igrača utakmice zasluženo je pripao centru Kaknja Obradu Tomiću (20 poena, 14 skokova i 3 asistencije), a dvocifren učinak imali su i Dejan Šakotić i Vojin Svilar, koji su postigli 15, odnosno 11 poena.Kod gostiju bolji od ostalih bili su Adi Zahiragić sa 13 poena,dok su Stepanović, Kovačević i Đuković postigli po 9 poena, što je ispod razine njihovog renomea.

marko_trbicMarko Trbić, trener košarkaša ekipe iz Sarajeva, na kraju utakmice je rekao:

-Bila je ovo utakmica bez ikakvog rezultatskog značaja.Bilo je teško gledati i jednu i drugu ekipu na terenu i mogu misliti kako je bilo gledaocima.Malo je koševa, ne zbog dobre odbrane već zbog slabe inspiracije jer pobjeda nije trebala nikome. Mi smo očigledno došli samo da odigramo utakmicu i Kakanj je zasluženo pobjedio. Na kraju mogu reći da smo se cijelu sezonu patili i promijenili značajno roster a glavni razlog je šest povreda. Nismo zadovoljni, a šta nas je sve pratilo moglo je i gore.

pandza_sparsJosip Pandža, trener kakanjskih košarkaša, na kraju utakmice i ove takmičarske sezone je rekao:

-Poslije devet poraza u Ligi 6, nama ova pobjeda znači da koliko toliko sačuvamo obraz i znači zahvalnost za ove ljude koji su danas došli u dvoranu. Znači i za Klub i za grad Kakanj jer su i jedni i drugi korektni prema igračima i stručnom timu. U ovoj sezoni smo im ostali dužni i zaslužili su više od ove jedne pobjede u doigravanju.Međutim, realna je slika da mi jesmo šesti u ovoj konkurenciji. Sada se vidi da smo imali slabiji roster i teška je sezona iza mene i igrača.Ova pobjeda unosi dostojanstvo u kraj sezone.Ispunili smo prvi cilj, ulazak u Ligu prvaka, a sve ostalo za mene je ispod očekivanja. Postignuti rezultat nam je putokaz za pripremu naredne sezone kako nam se ne bi ponovila ova.

Kakanj-Spars Ziraat Bank 69:60
(20:14, 13:12, 21:11, 15:23)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 500.Sudije: Petar Obradović(Čapljina), Tomislav Stapić(Mostar) i Maid Lasetović(Tuzla). Delegat/komesar: Edim Duraković(Tuzla).

KAKANJ: Ermin Dedić , Tihomir Vranješ, Dejan Šakotić 15 , Aldin Muflizović 8 , Eldar Merdanović 9 , Haris Ćurevac 4, Naser Đozić, Adin Haračić, , Željko Palavra 2 , Vojin Svilar 11 , Obrad Tomić 20 , Rijad Smajlović. Trener: Josip Pandža.
SPARS ZIRAAT BANK:Adi Zahiragić 13, Zlatko Jovanović, Srđan Kozić 2, Božidar Babović 6, Fahrudin Manjgafić 4, Pavle Reljić, Maksim Kovačević 9, Aleksa Stepanović 9,Refik Bašić, Ibrahim Durmo 2, Stefan Đorđević 6,Igor Đuković 9.Trener:Marko Trbić.