KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Pobjeda Goraždana u režiji sudijskog dvojca Lipa-Katanić

15.10.2017. - Iako su u većeom dijelu susreta rukometaši Kaknja imali vodstvo od četiri-pet golova razlike na kraju su u finišu susreta poraženi od ekipe Goražda rezultatom 34:33.

Kakanj

Rukometaši Goražda su u okviru četvrtog kola bosanskohercegovačke rukometne Premijer lige pred svojom publikom savladali Kakanj rezultatom 34:33. Kakanjci su sjajno igrali u ovom susretu, a na odmor su otišli sa golom prednosti (15:16). U drugom poluvremenu gosti iz Kaknja su imali prednost od čak pet golova, ali onda je prema riječima trenera rukometaša Kaknja u konačan ishod susreta prste umješao sudijski dvojac Lipa-Katanić. Napad domaćih je u samom finišu susreta trajao dvije minute, a strijelac odlučujućeg gola Bukva je preko 20 cm gazio iza linije i suci su dosudili regularan gol za domaće.

Pomenuti sudijski dvojac je u ovom susretu dosudio šest sedmeraca za Goraždane, dok su Kakanjcima dosuđena tri penala. U domaćoj ekipi samo su dva igrača išla na ''hlađenje'' od dvije minute, dok je pet isključenja dosuđeno ekipi Nedžada Zaimovića.

U domaćoj ekipi najefikasniji u ovom susretu su bili Damir Delić sa 9, te Igor Krivokapić i Ajdin Bukva sa 7 golova. U ekipi Kaknja Admir Purić je postigao 11, Davor Živanić 10, a Adnan Bevrnja 6 golova.

Nedžad Zaimović

Nedžad Zaimović: Suđenje u Goraždu je sramota za bh rukomet

-Sramotna utakmica i smiješna prije svega. Igralo bi se i 90 minuta samo da Goražde slavi. Ostavili su ozbiljne ljude da plaču, neka je sudijama na čast. Taman kada čovjek pomisli da stvari idu na bolje u bh rukometu desi se ovako nešto. Vodili smo cijeli susret sve do 55. minute, kada već pristrasni arbitri uzimaju stvari u svoje ruke. Da stvar bude gora kod rezultata 33:33 igrač domaćih Bukva gazi preko 20 cm liniju i sudac koji je bio pored njega dosudi regularan gol, a sam napad Goraždana je trajao prije toga dvije minute, dok bi se nama u drugom poluvremenu dizala ruka za pasivno bukvalno kada centar pređemo, rekao je ljutiti trener Kakanjaca Nedžad Zaimović nakon susreta i dodao:

-Ovo je sramota za rukomet. Kada mislite da stvari idu na bolje ljudi poput Katanića i Lipe prave takvu lakrdiju da ne možete povjerovati u to i rade sve da vam se gadi rukomet kojem ste posvetili cijeli svoj život.

Ovo je ekipi Goražda bio prvi ovosezonski trijumf, koliko ima i ekipa Kaknja. U narednom kolu Goražde će na gostovanje lideru Izviđaču, dok če Kakanjci ugostiti Derventu.

GORAŽDE – KAKANJ 34:33 (15:16)

Sudijski par: Maid Katanić – Nedim Lipa. Delegat: Goran Sušić

GORAŽDE: Simonović, Osmanković 1, Odžak, Bukva 7, Bogdanić, Jamak 2, Kunovac, Hošo, Delić 9, Pilav 1, Pušilo, Đana 3, Hamzić, Krivokapić 7, Krakonja 1, Laković 3. Trener: Nermin Đana.

KAKANJ: Lilić, Čehajić, Sinanović 1, Jovanović 2, Bevrnja 6, Hasibović, Bjelopoljak, Amitović 3, Purić 11, Živanić 10, Tukulić, Hadžić, Sužanj, Zvekić. Trener: Nedžad Zaimović.