KakanjLive | Subota, 21.10.2017. godine

Petarda u Bijeljini u mreži Rudara

26.10.2016. - Zeleno-crne je u crno zavio prvi strijelac Radnika Marko Obradović, koji je od pet domaćih golova postigao četiri, dok je mrežu Bijeljinaca zatresao mladi Anes Vehab u 40. sekundi igre

radnikkup_tx

Rudar je poveo već u 40. sekundi i najavio iznenađenje. Bio je to evrogol dvadesetgodišnjeg Anesa Vehaba, koji je sa 16 metara pogodio rašlje Oštrakovićevog gola.M eđutim, radost igrača Rudara kratko je trajala. Sa dva ekspresna pogotka svog prvog strijelca Marka Obradovića (9. i 14.minuta) domaći su stigli do preokreta i već tad je bilo jasno da će Zeleno-crni kao i prošle godine pognute glave napustiti Gradski stadion u Bijeljini. Treći pogodak za Radnik, a svoj debitantski u plavom dresu, postigao je Ševko Okić u 32. minuti i najavio potop Beganovićevog tima. U otvaranju drugog poluvremena ponovo se istakao Marko Obradović koji je sa nova dva pogotka u samo dvije minute (55. i 57.) deklasirao oslabljenu momčad Rudara u kojoj nije bilo čak osam igrača koji su u nedjelju nastupili protiv GOŠK-a. Da trener Milošević nije u 63. minuti zamijenio svog najboiljeg igrača, Beograđanina Marka Obradovića, možda bi ovaj rasni strijelac još koji put zatresao mrežu Edina Mujagića i ponovio prošlogodišnji debakl Rudara.

Bez obzira što su imali minimalnu prednost iz prvog susreta, trener Milošević je u revanšu izveo kompletnu postavu, kojoj je jedino nedostajao prvi golman Lučić i štoper Bajić, čime je potvrdio ambicije i želju za plasman u četvrtfinale.

Potsjećamo, i prošle godine u osmini finala Radnik je uvjerljivo savladao Rudar (3:1 i 7:1) i stigao do finala u kojem je pobijedio tuzlansku Slobodu sa 3:0 i po prvi put osvojio naslov pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine.

Visoko poraz od branioca Kupa i visokopozicioniranog premijerligaša iz Bijeljine ne treba tragično shvatiti, pogotovo što je trener Beganović ovog napornog gostovanja poštedio veći broj standardnih prvotimaca.

Radnik - Rudar 5:1

Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca 300. Glavni sudija: Haris Kaljanac iz Sarajeva. Pomoćnici su:Haris Baković (Sarajevo) i Goran Dujak (Odžak). Četvrti sudija Semir Sarajkić iz Sarajeva. Delegat utakmice: Krunoslav Džijan (Bok kod Orašja). Posmatrač suđenja Alija Lizde iz Mostara.

Strijelci: 0:1 Anes Vehab (1), 1:1 Obradović (9), 2:1 Obradović (14), 3:1 Okić(32), 4:1 Obradović (55),5:1 Obradović (57).

Žuti kartoni: Srećković, Beširović (Radnik), Sarvan(Rudar).

RADNIK: Oštraković, Zeljković, Ostojić, Jakovljević, Šerbečić, Beširović, Janković (od 46. Đurić), Srećković, Martinović, Okić (od 46. Simeunović), Obradović (od 63.Glišić). Trener: Nebojša Milošević.

RUDAR: Mujagić, Sarvan, Hrustanović, Čizmić, Alić, Topalović, Vehab, Sikira(od 46.Kobilica),Neimarlija, Bajramović, Delić. Trener:Elvedin Beganović.