KakanjLive | Srijeda, 17.01.2018. godine

Pandža-Vjerovali smo u trijumf

10.12.2017. - Košarkaši Kaknja su dobili utakmicu u kojoj su gosti iz Mostara cijelo vrijeme imali prednost, koja je nekada bila i dvocifrena.Pandža kaže da je ovoj pobjedi doprinijelo herojstvo njegovih igrača i da nisu gubilu vjeru u pobjedu kada je razlika bila i minus deset poena

pandzamandra

U derbiju osmog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Kakanjci su savladali Zrinjski rezultatom 72:71, a Pandža je za svoje igrače rekao da su istinski heroji.

U ovom derbiju  „Kakanjski kraljevi!“ savladali su  „Mostarske plemiće“  72:71, te tako lideru bh. košarkaškog prvenstva nanijeli prvi poraz.

Veći dio susreta Kakanjci su imali zaostatak u ovom susretu. Jedino su u prvoj i  posljednjoj četvrtini bili  na kratko vrijeme u prednosti. U prvom periodu  Kaknjci su vodili nešto više od 100 sekundi i to od rezultata 6:5 do 11:9. Poslije toga „Plemići“ su  bili u prednosti sve do 37 minute ove neizvjesne i zanimljive utakmice. Onda je Danilo Negovanović dvije minute i 58 sekundi prije kraja ubacio poene za prvu prednost Kaknja u drugom poluvremenu 66:65. Gosti su izjednačili, a Darko Talić je održao Kakanj u novoj prednosti 68:66.I treći puta kada su Kaknjci napravili prednost u drugom poluvremenu bilo je jednu sekundu prije kraja, kada poslije Božovićeve asistencije ili šuta, Dedić odbojkaški ubacuje loptu kroz mrežicu.

''Vitez'' na klupi Kaknja, Josip Pandža kod rezultata 68:68 koristi tajmaut i saopštava svojim ratnicima taktiku do kraja utakmice. Pri tome vjerovatno nije računao na tricu koju će ubaciti Demić za 68:71. Ipak saopšteni plan je urodio plodom i dva puta sa po dva poena Kakanjci su preokrenuli i rezultat i došli do još jedne važne pobjede nad timom koji je direktni konkurent za najviši plasman.

Evo šta je Josip Pandža rekao poslije utakmice:

-Vjerovali smo u trijumf i u onom trenutku kada smo gubili sa 10 i više poena razlike. Zrinjski smo smanjili na 71 poen što je sigurno velika stvar ako uzmemo u obzir da su bili šuterski raspoloženi jer su pogodili 13 trojki, od čega čak osam u prvom poluvremenu. Imali smo i malo sreće koju smo sigurno zaslužili. Čestitam mojim momcima, zaista su pravi heroji. Zrinjski ima strašno dobru ekipu i zaista je značajno što smo takav tim uspjeli na kraju dobiti, rekao je trener Kakanja Josip Pandža u izjavi za naš portal.

Sa ovom pobjedom Kakanjci su sada na omjeru od šest pobjeda i jednog poraza. U narednom kolu Kakanjci će na gostovanje ekipi Sparsa.