KakanjLive | Četvrtak, 20.09.2018. godine

Pandža-U utorak igramo utakmicu sezone

28.01.2018. - Finalna utakmica Kupa Sistema-A , koja se igra u utorak 30.januara 2018. u dvorani KSC, prilika je da košarkaši Kaknja ostvare veliki uspjeh i da se revanširaju Slobodi za subotnji prvenstveni poraz

Josip_Pandza_kup
Da utakmice između Slobode i Kaknja ne mogu proći bez drame, pokazao je i subotnji dvoboj u tuzlanskom Mejdanu, u kojem je Sloboda u infarkt završnici došla do tijesne pobjede(87:84). Premda su igrači Kaknja 98 odsto utakmice bili u vodstvu, koje je u 35.minuti iznosilo čak deset poena razlike(72:82), bitku su izgubili u posljednja dva minuta u kojima nisu realizirali tri napada i na kraju kapitulirali. Minutu prije kraja amerikanac Tyuron Harris je trojkom doveo Slobodu na minus jedan poen(81:82), a onda je na scenu stupio oporavljeni Rikalo i sa četiri poena definitivno zapečatio sudbinu Pandžinih izabranika.

Ovaj, moglo bi se reći tragični poraz, teško je pao košarkašima Kaknja, koji su izgleda (pre)rano pomislili da će Mejdan napustiti neporaženi. Trener Pandža dijagnosticirao je uzroke zbog čega njegova ekipa uprkos stalnom vodstvu nije ostvarila pobjedu. Nije bio zadovoljan odbranom u prvom dijelu utakmice u kojem je napad besprijekorno funkcionirao i kako kaže, razlika je morala biti uvjerljivija a samim tim i završnica znatno mirnija.

- Pogrešna selekcija napada na kraju, velika energija igrača Slobode donijela je prevagu na kraju.Nismo bili pucački raspoloženi, prokockali tri napada i domaći su uz dozu sportske sreće i prisebnošću Rikala došli do pobjede, iznio je svoje viđenje petog ovosezonskog prvenstvenog poraza trener Josip Pandža.

Igrači Kaknja popravni ispit polažu u utorak pred svojim navijačima u finalu Kupa Sistema A, upravo protiv Slobode.Trener Pandža i njegovi izabranici svjesni su važnosti utakmice, koja će sigurno kao i subotnja prvenstvena,ali i kao sve prethodne, biti izuzetno teška i neizvjesna.

-Ovo je za nas utakmica sezone. Imamo povijesnu priliku da se plasiramo u završnicu Kupa Bosne i Hercegovine, da postignemo rezultat koji naš Klub nikada nije ostvario. U dosadašnjem dijelu sezone ovo je, nema dvojbe, najvažnija utakmica za moju ekipu. Sloboda dolazi u loše vrijeme za nas iz razloga što imamo tri teže ozljede (Palavra, Merdanović i Negovanović, op.a) i rotacija nam je jako skraćena zbog čega su pojedinci preumorni,što se osjetilo i na utakmici u Tuzli.Način na koji smo izgubili prvenstvenu utakmicu u Mejdanu, koju smo kontrolirali sve do posljednje tri minute, vratila je samopouzdanje igračima Slobode,a nas malo psihički poljuljala. Naša loša reakcija i nedovoljna koncetracija u zadnje tri minute dovela je do toga da se Tuzlaci psihički dignu i sad su naravno puno opasniji nego pred prvenstveni meč u kojem su imali imperativ pobjede. Nadam se punoj dvorani, paklenoj atmosferi, kvalitetnoj utakmici i prolazu među četiri najbolje ekipe u državi i prvom učešću u završnici Kupa BiH. Nama je stvarno velika želja da idemo na ovu završnicu i sve ćemo učiniti da dobijemo utakmicu, istakao je trener košarkaša Kaknja Josip Pandža, koji se posebno osvrnuo na praćenje i nezapamćeno bodrenje navijača u Tuzli i pozvao na finalni meč sve ljubitelje košarke jer je njihova podrška u ovom trenutku najpotrebnija.