KakanjLive | Srijeda, 23.05.2018. godine

Pandža-Svoj teren sjajno branimo

24.01.2018. - Josip Pandža je nakon susreta bio izuzetno zadovoljan igrom svojih izabranika, a kako je istako pored pobjede bitno je da je fino raspoređena i minutaža jer slijede dva važna susreta sa tuzlanskom Slobodom. Trener Vogošče Hamdo Frljak je u izjavi za KakanjLive rekao kako njegovi momci ne mogu parirati igračima Kaknja u ovom momentu

pandzavogoscaJosip Pandža

Košarkaši Kaknja došli su do devetog prvenstvenog trijumfa savladavši Vogošću pred domaćom publikom rezultatom 91:66. Kakanjci su rutinski odigrali u ovom susretu. Prvo su furiozno ušli u susret i već nakon šest minuta susreta imali vodstvo od 22 poena (24:2), da bi u nastavku sačuvali stečenu prednost i zasluženo slavili.
-Nigdje ne možete unaprijed upisati bodove. Mi svoj teren za sada dobro branimo. Vogošća je pokazala da su dosta kvalitetniji tim nego su bili u prvom dijelu sezone. Ozbiljno smo shvatili protivnika i jer su u Tuzli utakmicu izgubili na jednu loptu, dok su dobili Široki koji je ozbiljan protivnik. Krenuli smo furiozno i vodili sa 24:2. Ja ne pamtim da smo ikada imali bolji rezultat na otvaranju utakmice. Međutim protivnik je izuzetno kvalitetan, a mi smo se malo opustili i onda su došli na samo devet poena zaostatka u jednom momentu. U drugom poluvremenu smo odigrali onako kako treba i zasluženo slavili. Čestitam momcima, a vrijedi napomenuti kako smo pored pobjede i fino rasporedili minutažu jer nas očekuje važna utakmica u Tuzli i ako želimo da budemo u vrhu moramo da dobijamo i najbolje, rekao je trener Kaknja Josip Pandža nakon susreta.

hamdofrljakHamdo Frljak

Trener Vogošćana Hamdo Frljak je nakon susreta izjavio kako njegovi igrači nisu navikli na presing po cijelom terenu po kojem je prepoznatljiva igra ekipe Kaknja.
-Svima nama je poznat kvalitet Kaknja, ali i Vogošće. Većina mojih igrača je igrala A1 ligu i nisu navikli na ovakav agresivan pressing po cijelom terenu koji je prepoznatljiv od strane sjajne ekipe Kaknja. Imamo pehova sa povredama, a onda nam se dodatno povrijedi i Dame i sigurno je kako ovi momci ne mogu parirati ekipi Kaknja. Iskren da budem nismo mi ni očekivali da možemo napraviti veliko iznenađenja i savladali Kakanj, ali cilj nam je svakako da podignemo našu igru do play outa i da na kraju izborimo opstanak što nam je svakako primarni cilj sada, rekao je Hamdo Frljak.

Ekipa Josipa Pandže je sada na omjeru 9:4 i zauzima treću poziciju na tabeli. U narednom kolu Kakanjci će na gostovanje Slobodi u Tuzlu. Vogošća je posljednja na tabeli sa omjerom 2:11 i u narednom kolu ih očekuje ponovo težak protivnik budući da će ugostiti lidera, mostarski Zrinjski.