KakanjLive | Srijeda, 17.01.2018. godine

Pandža-Pobjeda je rezultat odbrane i borbenosti

13.01.2018. - Trener košarkaša Kanja Josip Pandža je nakon susreta pohvalio igru svojih izabranika i rekao kako je ključ pobjede sjajna igra u odbrani i borbenost, a posebno je pohvalio Zahiragića. Strateg Bosne Royal je rekao da uprkos porazu nije nezadovoljan jer je njegov tim u ovom momentu pružio svoj maksimum.

Pandza_1

U derbiju 13. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Kakanj je savladao Bosnu Royal rezultatom 88:82. Iako su na poluvremenu imali zaostatak od pet poena, sjajnom odbranom na ivici faula i strpljivom igrom u napadu Kakanjci su došli do preokreta i na kraju zasluženo slavili. Trener Kaknja, Josip Pandža ističe kako je ključ pobjede njegove ekipe odbrana nad maestralnim Draškom Kneževićem.

-U prvom poluvremenu nismo imali odgovor na igru Draška Kneževića. Stalno smo rotirali igrače na njemu, pa čak i mijenjali sistem odbrane, ali nije išlo. Kasnije je Kneževića stigao umor, a preokret je rezultat naše odbrane i borbenosti. Odigrali smo pribrano u ključnim momentima susreta i na kraju zasluženo slavili. Izuzetno mi je drago zbog ove pobjede, jer smo poslije Mrkonjića bili strašno psihički pali. Ne volim inače da ističem neke igrače, ali mi je posebno draga ova pobjeda zbog Zahiragića koji je odlično odigrao susret. Fulao je nekoliko šuteva, ušao u blagu krizu, ali je utakmicu dobio sjajnom borbenošću i to je ono što cijenim kod igrača. Naravno čestitke i svim ostalim momcima jer dobili su super jaku ekipu Bosne koja je puno bolja nego je to bio slučaj u prvom dijelu sezone kada su nas dobili u Sarajevu, rekao je trener Kaknja Josip Pandža nakon susreta.

Pejic

Trener Bosne Royal, Miloš Pejić je rekao nakon susreta kako nije nezadovoljan utakmicom u Kaknju jer je njegov tim u ovom trenutku pružio svoj maksimum i za pobjedu nisu imali dovoljno energije.

-U prvom poluvremenu smo imali koliko toliko energije, dok je u drugih 20 minuta evidentan bio zamor. Domaćin je igrao na nejvjerovatno visokom nivou. Nismo se snašli ni na kriterij suđenja jer smo bili energetski potrošeni i teško smo dobijali faulove. Kakanj je igrao na ivici faula cijelo vrijeme, a mi smo pokušali da odmorimo nosioce igre i da održimo svježinu u ekipi jer igramo u njevjerovatnom ritmu i ovo nam je treća utakmica u šest dana što nikako ne umanjuje dobru igru Kaknja koji je u ovom susretu bio za jednu loptu brži, bolji na kontaktu, kupili su odbijene lopte i na kraju slavili. Ja nisam nezadovoljan, jer dali smo u ovom trenutku maksimum, za nešto više jednostavno nismo imali energije, rekao je Miloš Pejić, trener Bosne Royal nakon susreta, a potom se osvrnuo i na igru Hannera kojeg je ekipa Kaknja u ovom susrtu limitirala na samo četiri poena:

-Hanner nema iskustvo igranje u ovakvoj atmosferi. To je na kraju presudilo kada je njegova igra u pitanju. Iz utakmica u utakmicu on će vidjeti kako se i na koji način igra u Evropi, da se ovdje jednako pažnje posvećuje i odbrani. Saznat će šta je domaći teren, pritisak, suđenje i vjerujem da će biti sve bolji i bolji. Ovu utakmicu mora zaboraviti.

Bio je ovo osmi prvenstveni trijumf košarkaša Kaknja, koji su i dalje na četvrtoj pozicji košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine sa bodom zaostatka u odnosu na Bosnu Royal koaj zauzima treću poziciju. U narednom kolu ekipa Kaknja je slobodna, dok će 24. januara igrati ponovo pred domaćom publikom, ovaj put protiv ekipe Vogošće. Prije ove prvenstvene utakmice, u Kakanj u srijedu 17. januara u 18,00 sati stiže SPARS, a na rasporedu je KUP utakmica. Poslije večerašnje pobjede i dobre igre, a posebno poslije dobrog navijanja i u srijedu se očekuje slična atmosfera.