KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Pandža-Nemamo opravdanje za blamažu iz prvog poluvremena

19.04.2018. - Trener ekipe Kaknja je nakon ubjedljivog poraza od aktuelnog prvaka i osvajača Kupa Bosne i Hercegovine izjavio kako je jako prazan i ljut nakon katastrofalno loše partije njegovog tima, te je poručio da njegovi momci jedva čekaju novu priliku da pokažu da nisu slabi kako su izgledali u ovioj utakmici. Na drugoj strani Milaković je bio izuzetno zadovoljan izdanjem svoje ekipe koja juriša na novu titulu prvaka BiH

josip_18418Josip Pandža

Košarkaši Kaknja su poraženi u osmom kolu lige za prvaka pred domaćom publikom od Igokee rezultatom 88:62. Ekipa Kaknja je katastrofalno odigrala prvih 20 minuta susreta i imala 30 poena zaostatka što je bilo nemoguće stići do kraja meča.Trener Kaknja Josip Pandža je u izjavi za naš portal rekao kako nema opravdanje za blamažu koju je njegov tim prertpio u prvom poluvremenu.
-Nemamo nikakvo opravdanje za blamažu koju smo doživjeli u prvom poluvremenu. Nevjerovatno loša rekacija nas i vrhunska reakcija protivnika. Nismo dobro trčali nazad i nismo bili dovoljno jaki u kontaktu, dok je Igokea bila ekstremno precizna i otišla na jednu nevjerovatnu razliku. Prvo poluvrijeme je najsramotnije poluvrijeme od kako sam ja u Kaknju pet godina i jako sam prazan i ljut što se to desilo. Nažalost nismo pokazali nikakvu ni ljudsku ni košarkašku reakciju. U drugom poluvremenu smo donekle uspjeli umanjiti razliku jer je kolega Žarko priliku za igru dao mlađim igračima, a onda smo i mi dali priliku svim momcima. Vjerujem da su moji igrači osramoćeni i da jedva čekaju neku novu priliku da dokažu da da nisu slabi koliko su izgledali danas, rekao je trener Kaknja Josip Pandža nakon susreta.

zarkomilakovicigosiŽarko Milaković

Igosi su u prvom poluvremenu stvorili ogromnu prednost od 30 poena razlike (54:24) i već tada praktično riješili susret, a u nastavku meča trener ekipe iz Laktaša Žarko Milaković je odmorio svoje ključne igrače za preostala dva kola.

-Ideja lige šest je da se otvori prostor našim mladim igračima za seniorsku košarku i mislim da su na dobrom putu. Pohvalio bih zaista moju ekipu koja je ušla maksimalno ozbiljno u ovu utakmicu i odigrali smo dvije jako dobre utakmice u kontinuitetu i to me jako raduje pred nastavak takmičenja. Još ništa nije gotovo i nismo obezbjedili prednost domaćeg terena u playoffu. Ostala su još dva kola i mi moramo da zadržimo ovaj nivo igre ukoliko želimo da odbranimo duplu krunu iz prošle sezone, rekao je trener Igoke-e Žarko Milaković u izjavi za KakanjLive nakon susreta.
Ekipa Kaknja je ovim porazom znatno umanjila šanse za plasman u polufinale, a u narednom kolu Pandžin tim gostuje u Širokom Brijegu. Igokea će na drugoj strani ugostiti Spars Ziraat Bank.