KakanjLive | Ponedjeljak, 21.05.2018. godine

Pandža i Vujanović o susretu Kakanj-Široki

05.04.2018. - Trener košarkaša Kaknja Josip Pandža je nakon susreta izjavio kako je sjajna druga četvrtina bila dovoljna njegovom timu za pobjedu, dok je trener Širokog Brijega Damir Vujanović podcrtao kako je ofanzivni skok Kaknja bio ključ pobjede domaće ekipe

Josip_Pandza_siroki
Košarkaši Kaknja upisali su i treću pobjedu u okviru lige šest za prvaka Bosne i Hercegovine. U okviru četvrtog kola Kakanj je pred domaćom publikom savladao Široki rezultatom 80:71, a trener Kaknja Josip Pandža je bio zadovoljan igrom svog tima.
-Odlična druga četvrtina bila je dovoljna za pobjedu. Moja ekipa je bila odlično šuterski raspoložena u prvom poluvremenu. U drugom dijelu susreta Široki je igrao zonu, a mi smo imali lošp šut za tri poena (1/20), ali smo imali odličan skok posebno u napadu i to je na kraju presudilo utakmicu. Sigurno je bilo i nervoze zbog važnosti utakmice, a na kraju smo upisali vrijednu pobjedu i ja čestitam mojim momcima. Jako smo potrošeni fizički, i ovaj tempo subota-srijeda-subota nikome ne odgovara posebno ekipama koje imaju manji fond igrača. Široki ima sjajnu ekipu, a to se pokazalo kada smo ih vodili 20 razlike i oni su se uspjeli vratiti u meč. Svako ko misli da ćemo mi ovdje unaprijed upisati bodove protiv bilo koje ekipe, jako se prevario, bit će neizvejsno do samog kraja, rekao je trener ekipe Kaknja Josip Pandža nakon susreta.

Damir_Vujanovic-siroki

Trener Širokobriježana Damir Vujanović je nakon susreta u izjavi za naš portal istakao kako je ključ pobjede Kaknja bio ofanzivni skok, a Kakanj je uprkos manjku centimetara pod košem u ovom susretu u potpunosti nadskakao Široki budući da je domaći tim imao ukupnop 58 skokova, čak 31 više od Širokobriježana (27). U taboru Širokog imali su prigovor i na sudački kriterij Nermina Nikšica, Mirze Pale i Hasana Bajgorića.
-Odigrali smo odlično petnaest minuta i onda u posljednjih pet minuta prvog poluvremena smo pali. Kakanj je to iskoristio i napravio ogromnu razliku. Kasnije smo to pokušavali stići, pa smo donekle i uspjeli, ali nije išlo. Potrošili smo se, a i sudački kriterij nam posljednjih pet minuta nije išao na ruku. Sami pogled na osobne greške dosta toga govori, ali ne želim pričati previše o suđenju. Jednostavno smo zakazli, posebno u odrambenom skoku gdje su nam igrači Kaknja mnogo lopti pokupili (24) i gdje smo dosta energije izgubili u prvom poluvremenu, rekao je trener Širokog Damir Vujanović, a potom dodao:
-Kakanj je nezgodan protivnik. Ovdje je pred ovom publikom divno igrati. Pred nama su tri domaće utakmice, prva je protiv Sparsa. Pokušat ćemo se fino odmoriti, a onda i pripremiti za Sparse, pod imperativom smo pobjede nakon ovog poraza.
U narednom kolu Kakanjci gostuju u Sarajevu gdje će snage odmjeriti sa ekipom Bosne Royal, dok će Široki ugostii Spars.