KakanjLive | Utorak, 12.12.2017. godine

Olimpik i Mladost remizirali u golijadi na Otoci

13.05.2017. - U sjajnoj fudbalskoj predstavi na Otoci u okviru osmog kola Lige za opstanak BiH Olimpik i Mladost su remizirali odigravši 3:3. Ovim bodom Mladost je i zvanično osigurala opstanak u društvu najboljih mada opstanak u bh fudbalskoj eliti nijednog momenta nije došao u pitanje

Na samom otvaranju susreta prvi prijete domaći preko Pehara koji odlično šutira, ali Franko Lalić sjajnom intervencijom spašava svoj gol.  Iz prvog ozbiljnijeg napada po gol Bandovića Mladost dolazi do vodstva. Projektil Husića se odbija od Kojića i završava u mreži domaćih za 0:1. Šest minuta kasnije Mladost je mogla i do drugog gola, ali odličan centaršut brzonogog Kuzmanovića ne koriste igrači Mladosti. U 22. minuti domaći prijete preko Osmanovića, ali udarac mladog fudbalera Olimpika odlazi preko gola.Promašaj Olimpika Mladost kažnjava novim golom u 30. minuti. Sjajan udarac Brkića završava iza leđa Bandovića za 2:0. Do kraja prvog poluvremena domaći su preko Svrake smanjili rezultat na 1:2.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Govedarica pogađa za poravnanje rezultata na 2:2, da bi Husić samo tri minute kasnije na odličnu asistencjiu Kuzmanovića ponovo Mladost doveo u vodstvo 2:3. U 62. minuti Aganspahić se našao u sjajnoj prilici da postigne gol, izašao je sam pred Bandovića, ali golman Olimpika iz ovog duela izlazi kao pobjednik. U 65. minuti mladi napadač Mladosti Almir Aganspahić je srušen u šesnaestercu, ali sudija Petrović ne pokazuje na najstrožu kaznu. Četiri minute kasnije dobru priliku za Mladost propustio je i kapiten Isaković. Uslijedila je kazna za brojne propuštene prilike Mladosti, a gol Lalića pogodio je Svraka za novo izjednačenje na 3:3 u 70. minuti susreta. Do kraja meča viđena je još jedna prilika za domaće, Hadžića u 81. minuti, ali na drugoj strani Brkića i dvostrukog strijelca Husića koji su mogli donijeti pobjedu svom timu.

-Rano smo došli do prednosti od dva gola i na kraju uspjeli ostvariti dobar rezultat i ostati neproaženi što nam je i bio cilj. Sa ovim bodom obezbjedili smo i definitivno opstanak mada smo to trebali i ranije jer ovaj klub definitivno zaslužuje da bude u samom vrhu bh fudbala. Čestitao bih svojim saigračima na sjajnoj igri, na jednoj odličnoj sezoni jer pokazali su karakter kada je bilo najbitnije, rekao je  strijelac sa Otoke i ponajbolji igrač ne samo Mladosti već i kompletne Prmijer lige Bosne i Hercegovine, Goran Brkić u izjavi za KakanjLive.

U sjajnoj fudbalskoj predstavi ova dva tima su podijelili bodove, a Olimpik je sada i zvanično putnik u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine dok je Mladost ovim bodom osigurala opstanak u društvu najbljih, mada opstanak u bh fudbalskoj eliti za dobojskog premijerligaša nikada i nije bio upitan budući da ekipa Husrefa Musemića u ovoj sezoni igra sjajan napadački fudbal u kojem publika zaista uživa.

OLIMPIK – MLADOST DK  3:3 (1:2)

Stadion: Otoka. Gledalaca: 200

Sudije: Dragan Petrović (B.Luka), Dalibr Hrstić (Ljubuški), Radislav Kačavenda (Gradiška), Husein Terzić (Travnik). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo), posmatrač suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).

Strijelci: 0:1 Husić (12. minuta), 0:2 Brkić (30. minuta), 1:2 Svraka (34. minuta), Govedarica 2:2 (51. miunta), Husić 2:3 (55. minuta), Svraka 3:3 (70. minuta)

OLIMPIK: Bandović, Vukomanović, Osmanović, Karić, Kojić, Pehar, Milović, Govedarica, Bogdanović, Osmanković, Svraka. Trener: Dragan Radović.

MLADOST DK: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Aganspahić, Isaković, Musić, Kuzmanović, Maksimović, Šećerović, Brkić. Trener: Husref Musemić.