KakanjLive | Nedjelja, 05.04.2020. godine

OKI Kakanj pobijedio SDI Igman

12.11.2019. - U šestom kolu naši odbojkaši sjedeće odbojke odigrali su utakmicu protiv ekipe SDI Igman i dobili rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:20, 18:25 i 25:18.

okidetaljutakmicaI u ovoj utakmici prisustvovali smo lijepoj odbojkaškoj predstavi, posebno u drugom i trećem setu našeg najtrofejnijeg sporta.

Prvi set je bio u izjednačenom ritmu sa poen-dva razlike sve do rezultata 19:18, kada raspoloženiji domaćin nedozvoljava svom rivalu do kraja seta ni jedan poen i završava ovaj set u svoju korist 25:18.

Drugi set gosti bolje otvaraju i vode 0:2, da bi do prvog poravnanja domaći stigli na 4:4. Nerješen rezultat bilježimo pri rezultatima: 7:7, 8:8, 12:12,14:14, kad domaći prave seriju od 4:0 i nedostižnu razliku za goste, koju čuvaju do kraja sete 22:18, 23:19, 24:20 i na kraju 25:20 te vodstvo u meču od 2:0.

Treći set gosti igraju na sve ili ništa, jer samo pobjedom u ovom setu ostaju u igri za meč. Na početku seta bili su u grču, ali ipak na prvi tehnički tajmaut odlaze sa prednošću od 6:8. Nakon toga sve ide u njihovu korist i na drugi tehnički odlaze sa prednošću od 10:16, a do kraja seta Kakanjci su uknjižili samo dva poena i ovaj set ide u korist SDI Igman rezultatom 18:25.

okitimNa pauzi između trećeg i četvrtog seta Kakanjci imaju određenu strategiju kad je servis u pitanju,što im je na otvaranju četvrtog seta donijelo ubjedljivu prednost od 6.0.U nastavak meča ulaze smireniji i sigurniji,tako da njihova prednost na prvom i drugom tehničkom je iznosila 8:4 i 16:11.Do kraja rutinski dovode set i meč rezultatom 25:18 u setu za konačnih 3:1.

Ova tri boda nas i dalje drže u igri za jesenju titulu, a dali ćemo tu i ostati ovisi o slijedećem kolu kada gostujemo kod pretendenta za povratak u Premier ligu ekipi Ilidže. Na derbi idemo opušteno i bez pritiska. Naš plan je da u slijedeća tri kola osvojimo šest bodova, što neće biti možda dovoljno za jesenju titulu,ali će nam ostaviti realne šanse da se u nastavku prvenstva ravnopravno borimo za prve dvije pozicije koje vode u viši rang.

Nakon upisane četvrte pobjede protiv ekipe SDI Igman iz Hadžića,OKI Kakanj 92 ima dvanaest bodova, iz šest odigranih kola, i još je u borbi za jesenju titulu Prve lige BiH u sjedećoj odbojci.Tri boda više imaju ekipe Maglaja, Ilidže, dva boda više ekipa Bosne iz Zenice.

10. OKI ILIJAŠ         6 0:6    1

OKI Kakanj 92 do kraja jesenjeg dijela gostuje kod ekipa Ilidže i Ilijaša a domaćin je ekipi Kalesije.

okipozdravdeta

OKI KAKANJ 92- SDI IGMAN 3:1
Dvorba Gimnazije Muhzin Rizvić u Kaknju. Sudije: Orhan Delibašić i Jasmin Mahmić oba iz Zenice.Rezultat po setovima: 25:18; 25:20; 18:25; 25:18.

OKI KAKANJ 92: Jasmin Haračić, Mukades Trako, Nermin Plasto, Emir Zečević, Malik Brkić, Samir Mehinović, Mirnes Kovač, Elvedin Beganović, Ševko Imamović, Abdel Fazlić, Almin Mašić,trener Hajrudin Zekić.

SDI IGMAN:Mustafa Hatkić, Senad Alić, Mirsad Bećirević, Refik Reizbegović,Haris Škuj, Dženan Dupovac, Mustafa Vasić, Mensur Jahić, trener Enver Nizić.