KakanjLive | Nedjelja, 20.08.2017. godine

OKI Kakanj bolji od Tigra iz Banovića

23.10.2016. - Proteklog vikenda odigrano je III kolo Prve lige BiH u sjedećoj odbojci u kojem su odbojkaši invalidskog kluba Kakanj 92 bili gosti u Banovićima kod ekipe IOK Tigar.

okiekipa_16Ekipa OKI Kakanj

Kakanjci su poveli u setovima 0:2,da bi na koncu izvukli dva boda iz veoma zanimljive utakmioce.

Prvi set naši odbojkaši otvaraju jako dobro 0:6,da bi prvi tehnički tajm-aut završli vodstvom od1:8.Uz dosta oscilacija u igri domaći su do drugog tehničkog stigli na 14:16 a i do vodstva od 18:17,da bi do kraja seta bila jako interesantna utakmica,gdje su kakanjci bili uspješniji i dobili prvi set 21:25.

Čitav drugi set se igrao skoro poen za poen da bi poslijednje izjednačenje bilo kod rezultat 20:20.Do kraja OKI Kakanj 92 je imao više koncentracije i završava i drugi set u svoju korist rezultatom 21:25.

Vidljiv umor,zbog nedovoljno fizičke pripremljenosti,a i konbiniranog sastava/nedostajali Imamović,Čišija,Tahirović/zbog radnih obaveza treći i četvrti set domaćin je dobio identičnim rezultatima 25:18 i odveo meč u tajbrek.

Početak petog seta nije davao nadu da bi se iz Banovića mogla donjeti dva boda.Nakon vodstva od 3:0,domaćin je na promjenu strana otišao sa prednošću od 8:5,koju je uvečao na 11:7.Ipak igrači OKI Kaknja nakon tajmauta ulaze u zlatnu seriju iporavnavaju na 12:12,da bi okončali pobjedom od 13:15,i osvojili dva vrlo bitna boda koji ih trebaju povbesti ka sredini prvoligaške tabele.

IOK TIGAR-OKI KAKANJ 92 2:3
(21:25,21:25,25:18,25:18, 13:15)

IOK Tigar:Edis Lačić,Nuraga Beširović,Senudin Huskić,Nedžad Pirić,Redžo Kadrić,Esmir Akšamović,Esad delić,Samir Imamović,Aldin Šarić,Asmir Šarić,Nijaz Hodžić
OKI KAKANJ 92: Nedžad Merdić,Mukades Trako,Nermin Plasto,Emir Zečević,Hajrudin Zekić,Samir Mehinović,Abdel Fazlić,Malik Brkić,Abdul-Samed Ademi
Sudijski dvojac: Jasmin Mahmić Zenica i Admir Lolić Živinice.

Tokom mjeseca oktobra u organizaciji Sportskog saveza invalida ZDK u Olovu je održano XIX Kantonalno prvenstvo u šahu za osobe sa invalidetom ,na kojem su predstavnici Sportskog društva ratnih vojnih invalida Kakanj 92 u pojedinačnom takmičenju zauzeli četvrto mjesto,dok je reprezentacija ZDK u kuglanju zauzela treće mjesto na Federalnom takmičenju u Lukavcu 22.10.2016.godine.