KakanjLive | Utorak, 25.07.2017. godine

OKI Kakanj bolji od IOK Zenica

28.11.2016. - Rezultatom 3:0 odbojkaški OKI Kaknja 92 savladali goste iz Zenice

sjedecaU VIII kolu Prve lige BiH u sjedećoj OKI Kakanj 92 je ugostio u Kantonalnom derbiju ekipu IOK Zenica 92. Prije ovog kola odbojkaši iz Zenice su imali 11 bodova, a kakanjska ekipa poslije poraza u Brčkom je ostala na osam, te je u ovaj derbi ekipa OKI Kakanj 92 ušla sa imperativom pobjede.

Veća motivacija i želja za pobjedom ekipi OKI Kakanj92, donijela je i krajnji rezultat 3:0, što je po setovima izgledalo ovako 25:16; 25:19; i 25:20.

Prvi i drugi set kakanjski odbojkaši odigrali su maksimalno disciplinovano i skoro bez greški. Prvi set je naslutio poraz Zeničana jer je otvoren rezultatom 7:0, da bi prvi tehnički glasio 8:3, a drugi tehnički tajmaut je glasio 16:6. Do kraja seta gosti iz Zenice pored razigranih Kakanjaca nisu mogli ništa i prvi dio igre završava rezultatom 25:16.
Drugi set takođe Kakanjci otvaraju odlično i vode na prvom tehničkom tajmautu 8:1, da bi do kraja gosti uspjeli otkinuti osamnaest poena i set završava 25:18 za OKI Kakanj 92.

U trećem setu bukvalno se igralo poen za poen do rezultata 18:17 za OKI Kakanj 92. Treba istaći da su Kakanjci na prvom tehničkom vodili 8:7, a gosti iz Zenice su na drugom tehničkom tajmautu imali prednost 14:16. Nakon 18:17 domaći dižu na 23:17 i do kraja Zeničanima dopuštaju još tri poena,da bi krajnji ishod treĆeg seta glasio 25:20.

Ovom pobjedom uplovili smo u mirniju luku i kraj polusezone dočekujemo zadovoljni. Predstoji još gostovanje u Mostaru kod ekipe Neretve i nastupa zimska pauza. OKI Kakanj 92 biće i tehnički organizator tradicionalnog turnira osam ekipa, koji se igra u povodu Dana državnosti, Dana III Korpusa i Svjetskog Dana osoba sa invaliditetom koji je na programu 03.12.2016.godine i otome ćemo kad dođe vrijeme, u kratkoj izjavi rekao nam je danas za nijansu raspoloženiji igrač, Mirnes Kovač.