KakanjLive | Ponedjeljak, 20.05.2019. godine

Odličan susret Mladosti i Zrinjskog završen podjelom bodova

27.04.2019. - U 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u odličnoj utakmici Mladost i Zrinjski su podijelili bodove u Doboju odigravši 2:2.

Uvodne minute pokazale su da će ovo biti otvorena utakmica. U 15 uvodnih minuta prilike su imali Bojo i Guzina za domaći tim, ali se mreža Brkića nije tresla. Uzvratio je Zrinjski preko Mandića koji je pogodio za 0:1 u 19. minuti susreta. Na odgovor domaćina čekalo se svega osam minuta, a za izjednačenje je pogodio Guzina. Do odlaska na odmor bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Zrinjski je poveo i to iz slobodnjaka preko Čirjaka u 52. minuti. Novu dobru priliku za goste imalo je Mandić koji je izašao sam pred Velića u 65. minuti, ali je šutirao preko gola sa deset metara. Tri minute kasnije u odličnoj prilici bio je i Arežina da izjednači rezultat, ali je neprecizan sa 12 metara. U 78. minuti Jakovljević rukom zaustavlja dobru akciju Mladosti i dobija crveni karton, a siguran realizator kaznenog udarca je Atajić za 2:2. U samom finišu susreta penal je skrivio i Isaković, ali je Čurjurić pogodio stativu gola Velića. U posljednjim sekundama utakmice u dobroj prilici je bio i Arežina koji je pomalo bio i sebičan jer je imao slobodnog Muslimovića i domaći tim je mogao do pobjede. Na kraju je susret završen podjelom bodova i mostarski tim je sve dalje od odbrane titule prvaka BiH, dok je Mladost pred gostovanje na Grbavici zadržala osmu poziciju na tabeli.

MLADOST – ZRINJSKI 2:2 (1:1)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 400

Sudije: Elvis Mujić (Banovići), Dženan Milić (Sarajevo), Enes Đozić (Sarajevo), Haris Kaljanac (Sarajevo). Delegat: Goran Skoko (Ljubuški).

Žuti kartoni: Dragutinović, Horić, Asani (Mladost), Brkić (Zrinjski). Crveni karton: Jakovljević (Zrinjski).

Strijelci: 19' Staniša Mandić (0:1), 28' Gedeon Guzina (1:1), 52' Frane Čirjak (1:2), 79' Bahrudin Atajić (2:2 – penal).

MLADOST: Velić, Hreljić, Horić, Welbeck, Guzina (88' Muslimović), Arežina, Biber, Bojo (67' Dragutinović), Asani, Atajić (90' Delić), Isaković. Trener Elvedin Beganović.

ZRINJSKI: Brkić (85' Soldo), Čurjurić, Galić, Barišić, Čirjak, Pezer (79' Rustemović), Marković, Rugašević, Jakovljević, Mandić, Mujagić (63' Bencun). Trener Blaž Slišković.