KakanjLive | Nedjelja, 20.08.2017. godine

Odbojkašice Kaknja u Superligi Federacije BiH

09.04.2017. - Na završnom turniru ženske odbojkaške federalne lige BiH koji je igran u Kaknju ekipe ŽOK Kakanj i ŽOK Gradina-Herceg izborile su plasman u Superligu Federacije BiH

Finalni turnir Prve ženske odbojkaške federalne lige Bosne i Hercegovine igran je u nedjelju 9. aprila 2017. godine u dvorani KSC Kakanj.

Učešće na završnom turniru izborile su prvoplasirane ekipe iz tri grupe, odnosno ekipe ''Turbina'' iz Jablanice, ''Gradina-Herceg'' iz Srebrenika i ekipa ŽOK ''Kakanj''.

U prvom susretu odbojkašice Kaknja su ubjedljivo savladale Turbinu iz Jablanice za samo pedeset minuta rezultatom 3:0, po setovima je bilo 25:10, 25:6 i 25:7 i već nakon prvog duela izborile plasman u Super ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

U drugom susretu ekipa Gradine-Herceg je rezultatom 3:0 savladala Turbinu, po setovima je bilo 25:17, 25:19 i 25:19, da bi se potom pobjednik završnog turnira odlučivao u trećem susretu u kojem su snage odmjerile ekipe Kaknja i Gradine-Herceg.

Igračice iz Srebrenika su prvi set dobile rezultatom 25:18, da bi Kakanjke odmah uzvratile u drugom (25:21) i poravnale rezultat na 1:1. Ipak za potpuni preokret i slavlje i u drugoj utakmici igračice Kaknja nisu imale snage, pa su gošće iz Srebrenika slavile u naredna dva seta rezultatom 25:17 i 25:15, te tako ponijele titulu pobjednika Prve ženske federalne lige BiH. I pored poraza od Gradine-Herceg ekipa ŽOK Kakanj je izborila plasman u Superligu Federacije BiH što je bio i primarni cilj odbojkašica Kaknja koje iza sebe imaju fenomenalnu sezonu.

-Mi smo ostvarili svoj primarni cilj, a to je plasman u Superligu FBiH. Ostaje žal što nismo osvojili turnir, ali ekipi Gradine-Herceg čestitam na pobjedi. Žao mi je zbog mojih igračica što nismo slavili i u drugom susretu, ali vjerujem da će biti još kvalitetnih ligaških duela između naše dvije ekipe, rekao je trener ŽOK Kakanj Salih Fazlić po završetku turnira koji je održan u Kaknju.

Medalje pobjednicama turnira je uručio potpredsjednik ŽOK Kakanj Emir Alajbegović, dok je gospodin Fikret Trako uručio nagrade najboljim igračicama završnog turnira. Najbolji libero turnira je Ajla Smolo (ŽOK Kakanj), a za najbolju igračicu je proglašena Adna Neimarlija (ŽOK Kakanj). Članica Upravnog odbora odbojkaškog saveza FBiH Elizabeta Križanac je uručila pehar pobjednicima turnira, igračicama Gradine-Herceg.