KakanjLive | Petak, 20.10.2017. godine

Odbojkašice Kaknja u play offu za Super ligu Federacije BiH

26.03.2017. - U posljednjem kolu Prve ženske federalne lige odbojkašice Kaknja su pobjedom nad ekipom Ilijaša rezultatom 3:1 na domaćem terenu potvrdile prvo mjesto i plasman u play off za Super ligu Federacije BiH

žok Kakanj 1

Odbojkašice Kaknja pobjedom okončale sezonu i potvrdile prvo mjesto u Prvoj federalnoj ligi - grupa 2

Ekipa Saliha Fazlića nije na najbolji mogući način otvorila ovaj meč, budući da su gošće iz Ilijaša koje su do ovog susreta u proljetnom dijelu prvenstva bile neporažene slavile u prvom setu rezultatom 21:25. U drugom setu gošće su ponovo imale vodstvo, ali Kakanjke strpljivom igrom dolaze do izjednačenja a potom i preokreta, te dobijaju ovaj set rezultatom 25:18.

Uslijedio je potom potpuni preokret Kakanjki koje su slavile u naredna dva seta za velika tri boda i potvrdu prvog mjesta. U trećem setu nakon velike borbe Kakanjke su slavile sa 25:23, dok su posljednji četvrti set dobile rezultatom 25:20.

Fazlić

Salih Fazlić: Ostvarili smo svoj cilj, sada kroz play off želimo plasman u Super ligu Federacije

-U utakmicu smo ušli previše opušteno nadajući se da će pobjeda doći sama od sebe, ali naravno to ne ide tako. Ekipa Ilijaša igra dobru odbojku i ovo im je prvi proljetni poraz. Strpljivo smo dizali nivo naše igre i došli do pobjede, odnosno do našeg cilja, budući da smo izborili play off za Super ligu FBiH, a sada želimo u viši rang, rekao je trener odbojkašica Kaknja, Salih Fazlić nakon susreta.

Odbojkašice Kaknja su sezonu okončale na prvoj poziciji sa 27 osvojenih bodova, ostavivši iza sebe ekipe Sa Volley i Ilijaš. Već za trinaest dana slijedi play off koji će se igrati 8./9. aprila, a pored ekipe Kaknja u play offu za plasman u viši rang takmičenja igraju još ekipe Jablanice i Gradine iz Srebrenika. Na kraju će dvije od ove tri ekipe izboriti plasman u Super ligu Federacije, a vjerujemo da kakanjske odbojkašice koje ove sezone igraju sjajno zaslužuju da igraju u višem rangu budući da su u ovoj sezoni bez većih problema ''pomele'' konkurenciju u Prvoj federalnoj ligi – grupa 2.