KakanjLive | Subota, 16.12.2017. godine

Odbojkašice Kaknja u derbiju savladale Sa Volley

06.03.2017. - Odbojkašice Kaknja su savladale ŽOK Sa Volley rezultatom 3:0 i tako se revanširale Sarajkama za poraz u prvom dijelu sezone

Derbi kola Prve ženske federalne lige – grupa A2 igrao se jučer u dvorani KSC Kakanj. Liderke na tabeli, odbojkašice Kaknja na svom su terenu ugostile drugoplasiranu ekipu Sa Volley i ubjedljivo ih savladale rezultatom 3:0. Na ovaj način odbojkašice Saliha Fazlića su se revanširale Sarajkama za jedini poraz u ovoj sezoni koji su pretrpjele na gostovanju u Sarajevu rezultatom 3:2.

Iako rezultat to ne prikazuje malobrojna publika u dvorani KSC Kakanj je imala priliku uživati u izuzetno dobroj odbojkaškoj predstavi. Prvi set Kakanjke su dobile rezultatom 25:21, dok su u drugom gošće iz Sarajeva pružile nešto jači otpor i imale konstanstno vodstvo, ali domaće odbojkašice su okreunle rezultat i slavile rezultatom 25:23 u drugom setu.

Izabranice Saliha Fazlića se nisu dale iznenaditi u trećem setu i dopustiti gošćama iz Sarajeva da se ode u novi set pa su slavile nakon velike borbe i u trećem za nova tri boda i plus pet u odnosu na svoje prve pratilje, ekipu Sa Volley.

Kakanjke su sada na omjeru od šest pobjeda i jednog poraza i zauzimaju lidersku poziciju sa 19 osvojenih bodova, čak pet više u odnosu na prve pratilje, ekipu Sa Volley i u odličnoj su poziciji da izbore play-off za plasman u viši rang takmičenja.

U narednom kolu Kakanjke će na megdan Ilidži, posljednoplasiranoj ekipi Prve ženske federalne lige – A2.