KakanjLive | Srijeda, 13.12.2017. godine

Odbojkašice Kaknja sezonu otvorile pobjedom

08.10.2017. - U prvom kolu odbojkaške Superlige Federacije BiH za žene – grupa Jug odbojkašice Kaknja su na domaćem terenu savladale ekipu Vogošće rezultatom 3:0. Sjajni trio Mušija-Lepić-Đokić su vodile ekipu Kaknja do pobjede na otvaranju sezone.

Ekipa Saliha Fazlića je bez većih problema nadigrala ekipu Vogošće i lagano došla do tri boda. Prvi set domaće odbojkašice su dobile rezultatom 25:20. U drugom setu gošće iz Vogošće rano dolaze do prednosti od četiri poena razlike (1:4) i ovu prednost su držale sve do rezultata (12:16) kada trener Kaknja, Salih Fazić poziva timeout, a onda se domaće odbojkašice bude, poravnavaju rezultat na 18:18, a onda i ovaj set rješavaju u svoju korist rezultatom 25:19. Treći set je lakše nego očekivao pripao ekipi Kaknja. Na tehnički timeout Kakanjke odlaze sa četiri poena prednosti (12:8), a samo tri minute poslije bilo je 18:9. Treneri obje ekipe su potom priliku za igru pružili svim odbojkašicama koje do tog momenta nisu zaigrale u ovom susretu, a Kakanjke su mirno susret privele kraju i slavile rezultatom 25:14 za konačnih 3:0 i velika tri boda na startu sezone.

DSC06090

Salih Fazlić, trener ŽOK Kakanj

-Iskreno očekivana pobjeda za nas mada smo novajlije u ovom rangu takmičenja. Pokazali smo već u prvom kolu da ćemo biti neugodan protivnik i odličnom igrom smo savladali Vogošćanke. Naš cilj je jasan, mi želimo biti stabilan Superligaš. Idemo utakmicu po utakmicu, od poena do poena, od seta do seta i pokušati svaki poen dobiti na parketu. Samo takvim pristupom možemo napredovati. Imamo mladu ekipu i vjerujem da ove djevojke mogu ispuniti naš cilj koji smo postavili pred njih, a to je da očuvamo status Superligaša, rekao je trener ekipe ŽOK Kakanj, Salih Fazlić nakon susreta.

U narednom kolu Kakanjke će na gostovanje ekipi HOK Čapljina, dok će Vogošća ugostiti ekipu Igmana (Ilidža).

ŽOK KAKANJ – OK VOGOSCA 3:0 (25:20, 25:19, 25:14)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 150

ŽOK KAKANJ: Ganić, Zukić, Neimarlija, Đokić, Lujnović, Mušija, Alagić, Lepić, Smolo, Bjelopoljak. Trener: Salih Fazlić.

OK VOGOŠĆA: Ovčina, Mujičić, Nuhanović, Bešlija, Zulčić, Ićanović, Deljanin, Mulaosmanović, Alić, Mujičić. Trener: Damir Mahmutović.