KakanjLive | Utorak, 16.07.2019. godine

Odbojkašice Kaknja ponovo poražene u tajbreku

03.02.2019. - U derbiju 11.kola Superlige Federacije BiH,više sreće imale igračice Maglaja koje su u tajbreku slomile otpor izabranica trenera Saliha Fazlića i sa dva nova boda zadržale vodeću poziciju

zokekipakakanj
U izuzetnom zanimljivoj utakmici, koja je odigrana pred rekordim brojem gledatelja,pitanje pobjednika riješeno je u tajbreku. U prvom setu više koncetracije imale su igračice Kaknja i zasluženo stigle do vodstva. U drugom setu, koji je trajao 26 minuta, igračice Maglaja djeluju mnogo sigurnije i bez problema stižu do izjednačenja. Skoro ista slika bila je i u trećem setu u kojem su igračice Kaknja osvojile samo 9 poena.Očekivalo se da će domaća ekipa lako doći do nove pobjede, ali tako nisu mislile izabranice trenera Fazlića,koje velikom borbom uspijevaju dobiti četvrti set na poen razliku (25:27) i susret dovesti do velike neizvjesnosti. Iscrpljujuća borba u burnom četvrtom setu, koji je trajao rekordnih 35 minuta, utjecala je na mladu ekipu Kaknja koja je u odlučujućem petom setu poklekla, baš kao i u prethodnom kolu protiv Orašja. Očito, tajbrek postaje mora ove ekipe, koja plaća ceh neiskustvu.

Velike oscilacije i padove sve ekipe, trener Fazlić opravdava neiskustvom igračica na ključnim pozicijama,što se najviše manifestira na prijemu servisa i igri u odbrani.
-Utakmica je opravdala epitet derbija u kojem su više sreće imale igračice Maglaja.Igralo se pred punom dvoranom što daje nadu za bolje dane odbojke u BiH. Nažalost, moram istaći katastrofalno suđenje pomoćnog suca, Mersihe Preldžić, koja ne zna osnovna pravila odbojke i zaista je neshvatljivo da se takva osoba delegira da sudi derbi kola. Iz ishoda setova može se viditi da imamo dosta oscilacija u igri, što je posljedica neiskustva ekipe, posebno na ključnim pozicijama, što se najviše odražava na prijem u servisa i igri u odbrani. Nadam se da će sa više odigranih utakmica biti sve bolje, izjavio je trener odbojkašica Kaknja Salih Fazlić.

Igračice Maglaja zadržale su vodeću poziciju sa 25 osvojenih bodova, dok izabranice trenera Fazlića imaju tri boda manje i sa ekipama Orašja i Bihaća će se do kraja prvenstva boriti za treće mjesto.

OK „Maglaj“ – ŽOK „Kakanj“ 3:2

Sportska dvorana u Maglaju.Gledalaca 500.Sudije: Samed Efendić i Mersiha Preldžić.Delegat:Hamid Subašić(Kalesija). Utakmica 11.kola Superlige Federacije BiH.OK Maglaj“-ŽOK „Kakanj“ 3:2, po setovima; 18:25, 25:11, 25:9, 25:27, 15:11.

OK“MAGLAJ“: Hezić, Muhamedović, Bradarić, Musaefendić, Bajraktarević, Ibraković, Krupinac, A.Bradarić, Memišević, Halilović, Mujkić. Trener: Tarik Gračić.
ŽOK“KAKANJ“: Sara Čaluk, Goralija, Alajbegović, Ganić, Neimarlija, Mušija, Jašarspahić, Lepić, Topalović, Bjelopoljak, Hana Čaluk. Trener: Salih Fazlić.