KakanjLive | Petak, 20.07.2018. godine

Odbojkaši slavili u Banjaluci

18.03.2018. - U prvom četvrtfinalnom susretu odbojkaškog playoffa ekipa ''Kaknja 78'' je u Sportskoj dvorani ''Borik'' u Banjaluci savladala Borac rezultatom 3:1.

DSC05115

Izabranici Almira Aganovića su sjajno odigrali ovaj susret, te slavili rezultatom 3:1 i tako napravili ogroman korak ka polufinalu odbojkaškog playoffa.

Prvi set je nakon velike borbe pripao ekipi Kaknja rezultatom 25:21, kao i drugi koji su Kakanjci dobili rezultatom 25:23. U trećem setu domaći odbojkaši su slavili sa 25:20 i malobrojna publika u ''Boriku'' se nadala da njihov tim može do preokreta. Ipak za potpuni preokret domaći odbojkaši nisu imali snage. Kakanjci su u četvrtom setu slavili rezultatom 25:20 i tako upisali vrijedu pobjedu.

Ovim trijumfom Kakanjci su se bar donekle revanširali Banjalučanima za poraz u polufinalu Kupa BiH.

-Teška i važna pobjeda za našu ekipu. Uspjeli smo se povratiti nakon kupa. Utakmica je bila dosta slična polufinalu Kupa BiH s tim da je sada nas sreža poslužila. Analizirao sam polufinalnu utakmicu i neke stvari smo uspjeli odraditi po dogovoru što je na kraju urodilo plodom i odlučilo pobjednika. Čestitke momcima na velikom zalaganju i vrijednoj pobjedi, rekao je trener Kaknja Almir Aganović u izjavi za naš portal.

Podsjećamo četvrtfinane utakmice playoffa igraju se na dva dobijena susreta, a u slučaju remija nakon dva meča prednost domaćeg terena ima ekipa koja je imala bolji plasman na tabeli nakon regularnog dijela sezone.