KakanjLive | Petak, 21.09.2018. godine

Odbojkaši se revanširali Borcu za poraz u Kupu

23.03.2018. - Odbojkaši Kaknja su i u drugom četvrtfinalnom susretu play-offa savladali Borac, ovaj put rezultatom 3:0 pred domaćom publikom i tako zakazali polufinale sa bijeljinskim Radnikom.

Svjesni da su svoju priliku propustili u prvom susretu Banjalučani su na drugi četvrtfinalni susret playoffa u Kakanj dopuovali sa samo devet igrača što je domaći tim na najbolji mogući način iskoristio. Kakanjci su sjajno otvorili susret i na prvi tehnički timeout otišli sa četiri poena prednosti. Nastavili su u još jačem ritmu i prvi set mirno priveli krajem rezultatom 25:16.

U drugom setu izabranici Almira Aganovića na tehnički timeout odlaze sa šest poena prednosti i mirno privode kraju i drugi set rezultatom 25:18.

U trećem setu gosti iz Banjaluke su u potpunosti psihčki pali, pa Kakanjci na tehnički timeout u ovom setu odlaze sa devet poena prednosti. U nastavku je trener Kaknja priliku za igru pružio mladim igračima Fazliću, Begiću, Vehabu i Čobi, a mlade nade kakanjske odbojke su na najbolji način opravdale ukazano povjerenje tako što su treći set dobili rezultatom 25:9 i tako zakazali polufinalni susret sa bijeljinskim Radnikom.

Aganović Almir

-Možemo biti prije svega zadovoljni što smo se plasirali među četiri najbolje ekipue u državi. Večeras je Borac u Kakanj doputovao bez svoja tri ključna igrača i ubjedljiv poraz je rezultat toga. Mi smo to iskoristili, pa smo pružili priliku i mlađim momcima koji inače manje igraju i na kraju zasluženo slavili. Imamo sedam dana pred nama da se na najbolji mogući način pripremimo za Radnik. Imamo nekoliko sitnih povreda koje moramo sanirati i vjerujem da ćemo se za Radnik još bolje pripremiti jer je bijeljinska ekipa mnogo ozbiljniji protivnik od Borca, rekao je na kraju susreta u izjavi za KakanjLive trener ekipe Kakanj 78, Almir Aganović.

Prvi polufinalni susret između Kaknja 78 i Radnika igra se u Kaknju narednog vikenda.

OK KAKANJ 78 – OK BORAC 3:0 (25:16, 25:18, 25:9)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 100

Sudije: Adnan Kološ (Sarajevo), Nikola Kozić (Ljubinja). Delegat: Slavko Grgić (Breza).

OK KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Čobo, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: A.Aganović

OK BORAC: Pecalj, Amandić, Milosavac, Popović, Turanjanin, Soprenić, Mitrinović, Makivić, Bulović. Trener: M.Marjanović.