KakanjLive | Petak, 20.07.2018. godine

Odbojkaši savladali Radnik

31.03.2018. - Odbojkaši Kaknja su u sjajnoj odbojkaškoj predstavi u prvom polufinalnom ogledu odbojkaškog playoffa pred domaćom publikom savladali Radnik rezultatom 3:1.

Izabranici Almira Aganovića su sjajno otvorili susret i prvi set dobili rezultatom 25:20. U drugom setu na tehnički timeout domaći odbojkaši odlaze sa minimalnom prednošću (12:11), a ekipa iz Bijeljine ubrzo preuzima vodstvo u drugom setu (14:18), a stečenu prednost Radnik je uspio zadržati do kraja seta 20:25 za izjednačenje.

U trećem setu gosti su na tehničkom timeoutu imali minimalnu prednost (11:12), a kada su poveli sa tri poena razlike (16:19) svi su očekivali trijumf izabranika Darka Manojlovića u drugom setu. Ipak Kakanjci se bude i ''poravnavaju'' rezultat, a potom su sert dobili na ''razliku'' rezultatom 26:24.

U četvrtom, odlučujućem setu ekipa Almira Aganovića je na tehničkom timoeutu imala prednost od tri poena (12:9), a potom je u nastavku zaigrala u još jačem ritmu i zasluženo slavila sa 25:19 za prvu pobjedu u polufinalu playoffa.

Sjajnu partiju u dresu Kaknja pružio je mladi Adin Fazlić koji je dostojno zamjenio Murisa Krivokapu koji je imao problema sa povredom i nije mogao pružiti svoj maksimum u ovom meču. Prava je teta da susrete jedne od najtrofenijih ekipa u državi posmatra manje od 100 gledalaca po utakmici jer ekipa Kaknja svojim zalaganjem i igrama zaslužuje punu kakanjsku sportsku dvoranu u svakom meču.

-Poslije poraza u Kupu pred domaćom publikom bilo je teško psihički vratiti ekipu. Prezadovoljan sam pobjedom. Nije bilo nekih tajni pred susret jer već sam rekao da se odlično međusobno poznajemo. Naporno smo radili proteklu sedmicu i znali smo da samo zajedničkim snagama možemo do pobjede. Momci su sjajno odgovorili zadatku, bili su maksimalno motivirani i na kraju zasluženo slavili. Nadam se da ćemo u Bijeljini naredne sedmice slaviti i tako izboriti plasman u finale playoffa, rekao je nakon susreta trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.

Drugi susret polufinala playoffa između ova dva tima na programu je u petak 6. aprila 2018. godine u Bijeljini.

OK KAKANJ 78 – OK RADNIK 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 25:19).

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca:100

Sudije: Armin Mujkić (Zenica) – Siniša Ovuka (Banjaluka). Delegat: Adem Rožajac (Hrasnica).

OK KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Čobo, Krivokapa, Žljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Almir Aganović.

OK RADNIK: Savić, Balaban, Đurić, Blagojević, Lečić, Tuzlančić, Jocić, Vršoljić, Miličević, Novokmet, Čulibrk, Perišić. Trener: Darko Manojlović.