KakanjLive | Četvrtak, 15.11.2018. godine

Odbojkaši Mladosti se revanširali Kakanjcima

24.02.2018. - U derbiju 17. kola odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine Mladost je u Kaknju savladala domaću ekipu ''Kaknja 78'' rezultatom 3:1 i tako ekipi Almira Aganovića nanijela prvi domaći poraz u sezoni.

Prvi set pripao je Kakanjcima rezultatom 25:21 i sve je nagovještavalo da će ekipa Almira Aganovića ponoviti uspjeh iz prvog dijela sezone kada je u Brčkom savladala ekipu Mladosti rezultatom 3:0.

Brčaci su se u meč vratili već u drugom setu koji su dobili rezultatom 25:17. Gosti su sjajno otvorili i treći set i na tehnički timeout otišli sa četiri poena prednosti (8:12). Ekipa Branka Mišića nastavila je sa sjajnom igrom u trećem setu i slavila sa 25:18.

Svoju dominaciju u domaćem šampionatu Brčaci su demonstrirali i u četvtom setu budući da su na tehničkom timeoutu imali prednost od šest poena (6:12). Stečenu prednost ekipa Mladosti zadržala je do kraja ovog seta i slavila sa 19:25 za nova tri boda.

-Plan je bio da odigramo dobru utakmicu radi nas samih, ali i bodovno kako bi uzeli drugu poziciju pred doigravanje. U prvom setu smo bili raspoloženi i dobro smo odigrali, a potom je presudila širina u ekipi Mladosti. Mi smo ušli u seriju grešaka, a Mladost se dodatno razigrala i na kraju zasluženo slavila, rekao je nakon susreta trener Kaknja Almir Aganović.

Ovom pobjedom ekipa Branka Mišića se revanširala Kakanjcima za poraz u osmom kolu. Već odavno je jasno da će Brčaci u doigravanje za prvaka BiH sa prve pozicije. Kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva imaju 48 bodova, dok Kakanj i Radnik na drugoj i trećoj poziciji imaju po 38 bodova.

U posljednjem kolu Mladost će u lokalnom derbiju igrati protiv Jedinstva, dok će Kakanjci na gostovanje Lukavcu koji je već odavno putnik u niži rang takmičenja.

OK KAKANJ 78 – OK MLADOST 1:3 (25:21, 17:25, 18:25, 19:25)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 150

KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Čobo, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Almir Aganović.

MLADOST: Lukić, Trakić, Ćendić, Janjić, Keserović, Eminović, Zimonjić, Kisić, Gajić, Čolo, Divljan, Osmanković. Trener: Branko Mišić.