KakanjLive | Srijeda, 13.12.2017. godine

Odbojkaši Kaknja u finalu Kupa Federacije

12.10.2017. - U polufinalnom meču protiv superligaša Ilijaša, izabranici trenera Aganovića ostvarili maksimalnu pobjedu(3:0) i na najboljem su putu da odbrane naslov pobjednika Kupa Federacije Bosne i Hercegovine

utakmicailijas
Nakon što su prošle srijede u četvrtfinalu Kupa eliminirali ekipu Domaljevca(3:2), a potom na gostovanju u Brčkom u prvom kolu Premijer lige BiH maksimalnim rezultatom porazili ekipu Jedinstva, odbojkaši Kaknja sinoć su u Ilijašu u polufinalu Kupa zabilježili još jednu vrijednu pobjedu i izborili plasman u finale Kupa Federacije BiH.

Superligaš iz Ilijaša nije bio dostojan protivnik razigranim igračima Kaknja, koji su ozbiljnim pristupom opravdali ulogu favorita i bez većih teškoća ostvarili novi gostujući trijumf.Domaći su samo u prvom setu pružili nešto jači otpor (22:25), dok su izabranici trenera Aganovića u preostala dva seta imali potpunu dominaciju, što se može zaključiti i po ishodu ovih setova(19:25 i 20:25).

Plasmanom u finale igrači Kaknja su stekli velike izglede da odbrane naslov pobjednika Kupa Federacije BiH, što im je jedan od ciljeva u novoj sezoni.

U petak (13.10.) odbojkaši Kaknja u okviru 2.kola Premijer lige BiH, igraju premijerni meč pred svojim navijačima. U goste im dolazi ekipa Gacka i to je prava prilika da nastave ovu seriju uspjeha u Kupu i prvenstvu i potvrde da su već na startu u zavidnoj formi i da su spremni bilježiti uspjehe na dva kolosijeka.

Utakmica OK Kakanj 78 – MOK Gacko igra se u dvorani KSC u Kaknju sa početkom u 18 sati.
Utakmicu će voditi sudački par: Nikola Kozić (Ljubinje) i Adnan Abadžija (Ilijaš), dok je dužnost delegata povjerena Admiru Mahovkiću iz Lukavca.