KakanjLive | Utorak, 19.11.2019. godine

Odbojkaši Kaknja slavili u Modriči

12.10.2019. - Nakon što su u četvrtak pobjedom protiv sarajevske Bosne izborili plasman u finale Kupa Federacije BiH, odbojkaši Kaknja su sinoć (petak) ostvarili i prvu prvenstvenu pobjedu

dvadanaOK Kakanj-Dvije pobjede u dva dana

Za samo dva dana (četvrtak i petak,op.a), odbojkaši Kaknja ostvarili su dvije gostujuće pobjede. Nakon što su u četvrtak u polufinalu Kupa Federacije BiH u sarajevskoj Skenderiji rutinski savladali Bosnu s maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:21,25:15), izabranici trenera Aganovića su sinoć(petak) u Modriči u okviru 2.kola Premijer lige bili bolji od domaćeg istoimenog premijerligaša i stigli do prve ovosezonske prvenstvene pobjede.

Utakmica je trajala 109 minuta i protekla je u dominaciji Aganovićevog tima. Bez obzira na padove i oscilacije, posebno u drugom setu kojeg su izgubili(25:19), te donekle u trećem kojeg su riješili u svoju korist (25:22), pobjeda odbojkaša Kaknja nije dolazila u pitanje. Trener Aganović može biti zadovoljan igrom svojih izabranika jer je očit napredak u odnosu na gostovanje u Brčkom kada su poraženi od Jedinstva (3:1).

Dvije pobjede u dva dana znak su ulaska u formu, koju igrači Kaknja trebaju potvrditi i u srijedu kada u okviru trećeg kola u KSC Kakanj dočekuju povratnika u premijerligaško društvo, ekipu sarajevske Bosne.

Modriča-Kakanj 1:3

Sportska dvorana u Modriči. Utakmica 2.kola Premijer lige BiH. Modriča-Kakanj 78 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 18:25). Sudije: Predrag Pecikoza i Adnan Kološ.Delegat/kontrolor;Predrag Antunović.
MODRIČA: Savić, D.Blagojević, Božić, Ž.Blagojević, Karamanović, Brestovac, U.Popović, Bencun, Jovičević, S.Popović, Gavrić, Mišić. Treneri: Lazo Cvijić i S.Bencun.
OK KAKANJ 78: Jelašković, Hadžić, Milovanović, Mehić, Fazlić, Ružić, Zenović, Mustafić, Fejzović, Vehab, Čobo. Trener: Almir Aganović i Mirza Demir.