KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Odbojkaši Kaknja slavili u Brčkom

05.02.2017. - Nakon domaćeg poraza od vodeće Mladosti, odbojkašima Kaknja bilo je bitno da povrate energiju i spremno dočekaju meč sa starim rivalom, poletnom ekipom Jedinstva, koje u Brčkom igra dosta dobro i teško prepušta bodove gostima

odbojkasitx

Utakmicu su bolje otvorili izabranici trenera Mitrovića i prvi set riješili u svoju korist (25:18). Loše otvaranje i gubitak prvog seta nije demoralizirao igrače Kaknja, koji su uz dosta napora dobili drugi set (25:22) i stekli potrebnu sigurnost i mirnoću u igri, koju su na najbolji način demonstrirali u preostala dva seta. U trećem su domaćinu prepustili samo 15, a u četvrtom 19 poena i to najbolje pokazuje dominantnost i naših odbojkaša u ovom meču. Bila je ovo dvanaesta pobjeda odbojkaša Kaknja, koju su u 14.odigranih kola kiksali samo u Bijeljini i u derbiju protiv Mladosti u Kaknju.

Pobjedom u Brčkom, odbojkaši Kaknja su definitivno „zacementirali“ drugu poziciju i preostale četiri utakmice regularnog dijela prvenstva mogu odigrati bez opterećenja i play off dočekati s mnogo više samopuzdanja, što je i cilj trenerskog tandema Aganović-Lepić.

Interesantno je istaći da su u ovom kolu u četiri susreta slavili gosti (Kakanj, Gacko, Domaljevac i Radnik), dok je jedinu domaću pobjedu i to u tajbreku osvojila vodeća Mladost protiv sarajevske Bosne (3:2) i zadržala prednost od tri boda ispred drugoplasirane ekipe Kaknja.

MOK Jedinstvo-Kakanj 78 1:3
(25:18, 22:25, 15:25, 19:25)

Dvorana Gimnazije u Brčkom. Gledatelja 300. Sudije: Jovica Turanjanin (Banja Luka) i Minela Mešić (Sarajevo). Delegat: Nikola Košević (Modriča).

MOK JEDINSTVO: Aleksa Mandić, Saša Plavšić, Drago Teodorović, Nemanja Tomić, Branko Pejić, Edib Tatarević, Bojan Jocić, Stevo Ivanović, Đorđe Danilović, Eldar Trakić, Danijel Lazukić, Davor Dominiković. Trener: Miloš Mitrović.
OK KAKANJ 78: Muhamed Begić, Haris Škulj, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Samir Berbić, Danilo Ružić, Almir Aganović, Armin Fejzović, Armin Vehab, Marko Tadić, Sejdin Mustafić i Adin Fazlić. Trener: Ermin Lepić i Almir Aganović.