KakanjLive | Četvrtak, 15.11.2018. godine

Odbojkaši Kaknja slavili u Bijeljini

26.01.2018. - U derbiju 13.kola Premijer lige, u izuzetno zanimljivoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici, izabranici trenera Almira Aganovića u tajbreku bili bolji od velikog rivala i stigli do osme uzastopne pobjede

pobjedaubijeljini
Utakmica je opravdala epitet derbija. Pitanje pobjednika riješeno je u tajbreku u kojem su igrači Kaknja pokazali bolju fizičku spremnost i koncetriranost i na kraju zasluženo slavili.

Odbojkaši Kaknja bolje su otvorili meč i prvi set riješili u svoju korist (25:21). Domaći su uspjeli konsolidirati redove i dobiti drugi set(25:23), može se reći teškom mukom i uz veliku dozu sportske sreće.

U trećem setu Bijeljinci su bili uvjerljiviji i relativno lako došlo do 25:18 i vodstva od 2:1 u setovima. Igrači Kaknja se nepredaju. Predvođeni razigranim Markom Tadićem uspijevaju „razbiti“ domaći blok i četvrti set riješiti u svoju korist(25:21)i produžiti nadu u konačan uspjeh. U tajbreku izabranici trenera Aganovića djelovali moćno i domaći su pali bez ispaljenog metka, što se vidi i po ishodu u kojem su osvojili samo devet poena(9:15).

Bila je ovo osma uzastopna pobjeda igrača Kaknja, koja ima posebnu težinu jer je izborena u dvoboju s direktnim i jedinim konkurentom za drugo mjesto.Upravo to je i bio razlog za veliko slavlje po završetku ovog iscrpljujućeg meča.

Igrači i trener Aganović su pobjedu poklonili kondicionom treneru Mirzi Demiru za njegov 35-ti rođendan.

-Velika pobjeda protiv direktnog konkurenta za drugo mjesto i prednost u doigravanju za prvaka.Naši igrači su pokazali karakter, veliku borbu, posebno u petom setu u kojem su bili dominantni. Drago mi je da je ekipa u dizanju forme jer nam je bio cilj da budemo maksimalno spremni za Play off. Večeras slavimo, a već sutra se okrećemo narednom protivniku, banjalučkom Borcu, koji nas je jesenas pobijedio i veliki je dužnik, kojem ćemo se sigurno revanširati punom mjerom, istakao je slavljenik Mirza Demir, kojem neosporno pripadaju velike zasluge za izuzetnu fizičku spremnost ekipe.

Radnik – Kakanj 78 2:3
(21:25,25:23,25:18,21:25,9:15)

Dvorana „Filip Višnjić“ u Bijeljini. Gledalaca 300. Sudije; Milan Nikolić(Modriča) i Adnan Kološ(Sarajevo). Delegat; Vladimir Savić. Prvenstvena utakmica 13.kola Premijer lige BiH.

RADNIK: Savić, Balaban, Blagojević, Perišić, Lečić, Miličević, Tuzlančić, Novokmet, Čulibrk i Oršulić. Trener: D. Manojlović. Pomoćni trener:N.Miličević.
OK „KAKANJ 78“: Muhamed Begić, Berin Pinjić, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Armin Vehab, Marko Tadić, Sejdin Mustafić.Trener: Almir Aganović. Pomoćni trener:Mirza Demir.