KakanjLive | Srijeda, 13.12.2017. godine

Odbojkaši Kaknja skinuli skalp vodećoj Mladosti

06.12.2017. - U odgođenoj utakmici osmog kola Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja u Brčkom deklasirali dosad nepobjedivu Mladost i priredili veliku senzaciju

SlavljeubrckomtekstSlavlje odbojkaša Kakanja nakon pobjede u Brčkom

Dvoboj dvije najbolje bosanskohercegovačke ekipe protekao je u dominaciji odbojkaša Kaknja, koji su neočekivano, ali više nego zasluženo porazili aktualnog prvaka, ekipu Mladosti, koja je do ove utakmice imala maksimalan učinak , bez izgubljenog seta ! i sa 24 osvojena boda osvojila naslov jesenjeg prvaka.

Izabranicima trenera Almira Aganovića trebalo je nešto više od sat vremena da demoliraju uzdrmane Brčake, koji su samo u prvom setu pružili nešto jači otpor, što se može zaključiti i po ishodu(23:25). U preostala dva seta igrači Kaknja su bili još dominantniji, posebno u drugom kojeg su riješili u svoju korist ( 20:25) za samo 23 minute. Isti ishod bio je i u trećem setu, koji je trajao 26 minuta.

Trijumf izabranika trenerskog dvojca Aganović-Demir je veći i značajniji ako se zna da u ekipi Mladosti igraju bh reprezentativci Žarko Kisić, Almir Čolo, Jovan Sendić i Azur Eminović,koji je jedno vrijeme s dosta uspjeha nosio dres Kaknja. I dok je trener Mladosti Branko Mišić u rosteru imao 12 igrača, Aganović je na raspolaganju imao samo osam igrača jer su izostali Haris Škulj i nedovoljno oporavljeni Adin Fazlić. Rekli bi smo četa mala, ali odabrana.

Pobjedom u Brčkom odbojkaši Kaknja nastavak prvenstva dočekuju na drugoj poziciji sa 21.osvojenim bodom, tri manje od vodeće Mladosti, odnosno jednim više od trećeplasiranog Radnika, što je doista fascinantno i najava povratka na stare staze uspjeha.
U OK „Kakanj 78“ tek sad mogu da žale za izgubljenim bodovima na gostovanjima u Modriči i Banjaluci, od objektivno znatno slabiji protivnika Modriče i Borca.

Trijumf u derbiju podigao je samopouzdanje kod igrača Kaknja i ako nastave ovako dobrim igrama u nastavku prvenstva ne treba se čuditi ako preteknu vodeću Mladost koja je od Kaknja prije četiri godine preuzela dominaciju u bh odbojci i „okitila“ se sa četiri duple krune.
Trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović,koji sa svojim asistentom, prof.Mirzom Demirom, stvara jedan novi, ambiciozniji tim, oduševljen je igrom svojih izabranika koji su deklasirali favorizirane Brčake.

-Bila je ovo jedna sjajna utakmica moje ekipe, prije svega, kolektivna igra sa minimalnim brojem pogrešaka u sva tri seta što je i presudilo pobjednika ovog dvoboja. Čestitam svim igračima na velikoj motivaciji i fanatičnom zalaganju i izgaranju za svaku loptu. U petak nas čeka dvoboj s drugim brčanskim premijerligašem, ekipom Jedinstva u kojem ćemo pred svojim gledateljima potvrditi ova tri boda i nastaviti pobjedonosni niz, izjavio je za portal KakanjLive trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.

Mladost-Kakanj 0:3
(23:25, 20:25,20:25)
Dvorana JU Gimnazije „Vaso Pelagić“ u Brčkom. Gledalaca oko 300. Sudije; Dijana Vidović i Edin Begović. Delegat; Admir Mahovkić iz Lukavca.
MLADOST: Eldar Drakić, Jovan Sendić, Radoslav Janjić, Mirza Keserović, Aladin Tokić, Azur Eminović, Saša Zimonjić, Žarko Kisić, Tihomir Gajić, Almir Čolo, Andrija Divljan, Adi Osmanović. Trener:Branko Mišić.
OK „KAKANJ 78“ : Muhamed Begić, Muris Krivokapa, Armin Šljivo,Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdalija Mustafić i Marko Tadić. Trener: Almir Aganović.