KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Odbojkaši Kaknja savladali Radnik

28.10.2017. - Odbojkaši Kaknja su u četvrtom kolu odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem parketu savladali Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:1

Nakon neugodnog poraza u Modriči u prošlom kolu odbojkaši Kaknja su pred domaćom publikom savladali bijeljinski Radnik rezultatom 3:1. Ovom pobjedom Kakanjci su se revanširali Radniku za prošlosezeonski poraz u polufinalu play-offa Bosne i Hercegovine.

U neizvjesnom prvom setu gosti na tehnički timeout odlaze sa dva poena prednosti (10:12), ali su izabranici Almira Aganovića okrenuli rezultat u svoju korist (21:18). Gosti pozivaju timeout i vežu dva poena (21:20), ali Kakanjci mirno privode prvi set kraju i poenima Tadića rješavaju prvi set rezultatom 25:23.

U drugom setu domaći odbojkaši su na tehničkom timeoutu imali prednost od tri poena (12:9), ali gosti su sjajnom igrom Čulibrka i Miličevića ''poravnali rezultat'', a potom i okrenuli u svoju korist kod rezultata 15:16. Prednost su zadržali do kraja ovog seta i zasluženo slavili rezultatom 22:25, te izjednačili na 1:1.

Na početku trećeg seta igralo se poen za poen, a Kakanjci na tehnički timeout odlaze sa dva poena prednosti (12:10). Prvu ozbiljniju prednost prave pred sami kraj seta (21:18), ali gosti nakon timouta Manojlovića dolaze na samo minus jedan (21:20). Ipak to je bilo sve što je tim iz Bijeljine napravio u ovom setu, jer su domaći do kraja napravili seriju od 4:0 i zasluženo dobili ovaj set rezultatom 25:20.

Igra tima iz Bijeljine se nakon toga u potpunosti raspala. Kakanjci su u četvrtom setu na tehnički timeout otišli pri rezultatu 12:5 i bilo je jasno da će slaviti i odnijeti pobjedu. U nastavku su samo potvrdili pobjedničku igru i slavili rezultatom 25:14, odnosno konačnim rezultatom 3:1.

Mladi Muris Krivokapa je uz novajliju Bahriju Zenovića odigrao vrlo dobru partiju i bilo bi teško odabrati igrača utakmice između ova dva odbojkaša Kaknja.

KAKANJ 78 – RADNIK 3:1
(25:23, 22:25, 25:20, 25:14)

Dvorana KSC Kakanj. Gledalaca: 450.
Sudije: Siniša Ovuka (Banja Luka), Jasmin Husejnović (Sarajevo). Delegat: Slavko Grgić (Breza).
KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Škulj, Krivokapa, Šljivo,Čobo, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Almir Aganović.
RADNIK: Drljić, Đurić, Blagojević, Perišić, Toromanović, Jocić, Oršolić, Miličević, Lečić, Čulibrk. Trener: Darko Manojlović.