KakanjLive | Petak, 21.09.2018. godine

Odbojkaši Kaknja savladali Jedinstvo

08.12.2017. - Odbojkaši Kaknja su rutinski savladali ekipu Jedinstva u okviru 10. kola odbojkaške Premijer lige rezultatom 3:0.

Nakon što su prije dva dana u derbiju prvog dijela sezone savladali Mladost na gostovanju rezultatom 3:0, kakanjski odbojkaši su danas u kakanjskoj sportskoj dvorani savladali i drugog brčanskog predstavnika u Premijer ligi BIH.

Izabranici Almira Aganovića su bez većih problema savladali ekipu Jedinstva rezultatom 3:0. Prvi set je bez većih problema pripao domaćim odbojkašima koji su slavili rezultatom 25:20. U drugom setu Kakanjci na tehnički tajmaut odlaze sa četiri poena prednosti (12:8), a svoju dominaciju su pokazali u nastavku seta budući da su slavili 25:14.

Treći set gosti su sjajno otvborili i poveli sa 4:0. Nakon toga Almir Aganović poziva timeout i Kakanjci su ubrzo preokrenuli rezultat u svoju korist (5:4), pa su na tehnički timeout otišli sa tri poena prednosti (12:9). Aganović je u nastavku seta priliku za igru pružio mladim kakanjskim nadama, a mladi igrači Kaknja su iskoristili ukazanu priliku i na kraju slavili rezultatom 25:23 za konačnih 3:0 u setovima i nova tri boda.

-Sigurno je teško odigrati tri utakmice u sedam dana uz mal broj igrača koji su vam na raspolaganju. Nakon što smo u srijedu iznenadili Mladost i sami sebe. Prezadovoljan sam angažmanom svih momaka koji su u ova tri susreta pravili minimalan broj grešaka i upisali tri vrijedne pobjede. Iz ove ekipe izvlačim maksimum i naš cilj je da do kraja sezone održimo tu poziciju broj dva, rekao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović u izjavi za KakanjLive.

Nakon 10 kola Kakanjci zauzimaju drugu poziciju sa 24 osvojena boda, a u narednom kolu gostuju neugodnoj ekipi Gacka.

OK KAKANJ 78 – OK JEDINSTVO 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 120

Sudije: Ilić-Begović

KAKANJ 78: Čobo, Begić, Pinjić, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: A. Aganović

JEDINSTVO: Mandić, Plavšić, Ivanović, Pejić, Janković, Đurić, Marković, Kovandžić, Dominković, Šormaz, Balač. Trener: N.Karamustafić