KakanjLive | Utorak, 16.10.2018. godine

Odbojkaši Kaknja savladali Bosnu

02.10.2018. - Odbojkaši Kaknja su bez većih problema savladali Bosnu iz Kalesija u okviru četvrtfinala Kupa Federacije BIH rezultatom 3:0.

U prvom zvaničnom susretu u novoj sezoni odbojkaši Kaknja upisali su sigurnu pobjedu. Ekipa Almira Aganovića je nakon mnogo prijateljskih susreta poprilično uigrala tim i bez većih problema savladala Bosnu iz Kalesije rezultatom 3:0 u okviru četvrtfinala Kupa Federacije BiH.

Domaći dobojkaši su sjajno ušli u ovaj susret i na tehničkom timeoutu u prvom setu vodili sa dva poena razlike (12:10). Nastavila se dominacija domaćih odbojkaša koji su bez većih problema priveli prvi set kraju i slavili sa 25:16. U drugom setu Kakanjci su gostima iz Kalesije prepustili tek 11 poena. Nakon što je bilo pet poena razlike na tehničkom timeoutu (12:7) bilo je jasno da ekipa Adnana Kukića neće moći parirati motiviranim odbojkašiam Kaknja.

U trećem setu igrala se izjednačena odbojka. Gosti su na tehnički timeout otišli sa minimalnom prednošću (11:12) i bili ravnopravni do samog finiša seta kada sjajni Kakanjci osvajaju dva poena i donose svom timu pobjedu (25:23).

-Nakon što su nam stigli novi igrači u tim odigrali smo mnogo prijateljskih susreta u kojima smo nastojali što bolje uigrati tim za novu sezonu. Momci su već u prvom zvaničnom susretu pokazali da su s razlogom dovedeni u Kakanj. Uvijek od igrača želim više jer će nam svaki detalj biti važan u novoj sezoni. Ova utakmica je došla u pravo vrijeme, zadovoljan sam igrom i pobjedom i ovo je sjajna uvertira pred prvo kolo u kojem gostujemo u Bijeljini kod ekipe Radnika, rekao je trener domaće ekipe Almir Aganović nakon susreta.

Već prvi zvanični susret Kakanjaca pokazao je da će novajlije u ekipi opravdati ulogu pojačanja. Milovanović je bio neumoljiv na mreži. Sjajan meč odigrao je i Brodlić, kao i Filipaš koji je u paru sa Šljivom bio sjajan u bloku. Kada ekipa slavi ubjedljivo sa 3:0 nezahvalno je isticati bilo koga od igrača, ali moramo pohvaliti standarno odličnog Ružića koji je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača u odbojkaškoj Premijer ligi BiH.

OK KAKANJ 78 – OK BOSNA KALESIJA 3:0 (25:16, 25:11, 25:23)