KakanjLive | Nedjelja, 05.04.2020. godine

Odbojkaši Kaknja preokretom savladali Domaljevac

14.12.2019. - Pitanje pobjednika riješeno je tek u tajbreku u kojem su izabranici trenera Aganovića bljesnuli punim sjajem i stigli do značajne pobjede

Susret dva nivelirana tima protekao je u veoma zanimljivoj igri u kojoj je odluka o pobjedniku riješena tek u petom setu.Predvođeni neazadrživim Miodragom Marinkovićem gosti su bez većih problerma riješili prvi set u svoju korist (20:25) i najavili da će biti tvrd orah za domaći sastav. Ipak, izabranici trenera Aganovića uspijevaju konsolidirati redove i za samo 19 minuti uvjerljivo dobiti drugi set (25:17) i stići do izjednačenja.Gosti bolje otvaraju treći set, imaju stalu prednost od dva (6:8), tri (9:12), pa čak i šest poena razlike (9:15).Igrači Kaknja nisu našli rješenje da zaustave Marinkovića i sve boljeg Jovu Bijelovića i gosti im prepuštaju samo 18 poena i ponovo stižu do vodstva (1:2).

Igrači Domaljevca uspijevaju zadržati tempo i u četvrtom setu. Imali su vodstvo (4:6, 5:8) ali domaći uspijevaju doći do izjednačenja(9:9), zatim preuzimaju vodstvo (10:12) i sigurnom igrom rješavaju ovaj set u svoju korist (18:25) i pitanje pobjednika riješeno je u petom setu. Gosti su poveli (0:1), domaći prešli u vodstvo (5:6),ali za kratko jer su igrači Domaljevca ponovo došli do poena razlike (7:8). Igralo se poen za poen sve dok igrači Kaknja preko odličnog Edina Mehića nisu uzastopno osvojili dva poena (14:13 i 15:13) i stigli do značajne pobjede.

Izabranici trenera Aganovića bljesnuli su punim sjajem u tajbreku i zasluženo porazili veoma dobru ekipu Domaljevca, koja u svojim redovima ima četvoricu srbijanskih internacionalaca, koji su se pokazali kao prava pojačanja i ne treba se čuditi što se nalaze odmah uz vodeće Jedinstvo.

OK“Kakanj 78“-HOK“Domaljevac“3:2

Sportska dvorana KSC Kakanj.Gledalaca 200. Sudije: Jasmin Husejnović(Sarajevo) i Jovica Turanjanin(Banja Luka). Delegat: Predrag Antunović(Banja Luka). Prvenstvena utakmica 13.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine: OK“Kakanj 78“-HOK „Domaljevac“ 3:2, po setovima 20:25, 25:17, 18:25, 25:18.15:13.

OK „KAKANJ 78“: Džemil Jelašković, Hasan Hadžić, Ramiz Begić, Edin Mehić, Muris Krivokapa, Danilo Ružić,Armin Šljivo, Adin Fazlić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić i Armin Vehab. Trener: Almir Aganović.Pomoćni trener:Mirza Demir.
HOK“DOMALJEVAC“:Anto Oršolić, Dušan Perišić, Franjo Ivić, Bato Brašnić, Dejan Đurić, Stefan Lopatić, Miodrag Marinković, Davor Dominković, Jovo Bijelović, Miroslav Lopandić. Trener:Zlatko Ivić.