KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Odbojkaši Kaknja preko Majevice do polufinala

30.03.2019. - Sa dvije pobjede maksimalnim rezultatom(3:0) protiv Majevice, odbojkaši Kaknja izborili su plasman u polufinale Pley offa za prvaka Bosne i Hercegovine u mkojem će snage odmjeriti protiv ekipe Domaljevca

U uzvratnoj utakmici u Kaknju, izabranici trenera Almira Aganovića bez većih teškoća ponovili su rezultat iz prve utakmice i sa dvije pobjede protiv Majevice stigli do polufinala. Bez obzira na rezultat iz prve utakmice ,odbojkaši Kaknja ozbiljno su shvatili revanš jer im je cilj bio da izbjegnu eventualnu majstoricu. Za još jedan uvjerljiv trijumf trebalo im je tačno sat vremena.Prvi set su riješili za 18 minuta rezultatom 25:14 i dali do znanja da gosti nemaju šta tražiti u Kaknju.U drugom setu, koji je trajo 2o.minutu, domaći su na tehnički tajmaut otišli s četiri poena prednosti(12:8), ali su gosti serijom 8:3 prešli u vodstvo (15:16).Međutim, bilo je to sve što su postigli jer su igrači Kaknja pojačali tempo i ovaj set dobili rezultatom 25:18. Skoro isti scenarij bio je i u trećem setu u kojem su gosti osvojili 19 poena i koji je trajao nešto duže u odnosu na prva dva(22.minute).

Treba istaći da je u sva tri seta trener Aganović koristio usluge svih igrača, dok je njegov kolega i nekadašnji suigrač u redovima tadašnjeg šampionskog tima Kaknja, Dalibor Mičić, na raspolaganju imao samo osam igrača, od kojih se posebno istakao mladi Jovo Bijelović, potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji je i na ovom susretu pokazao svoj kvalitet i da se nije slučajno našao na širem spisku selektora Edina Bakovića.

Sa dvije pobjede protiv Majevice, odbojkaši Kaknja su stigli do polufinala u kojem će za protivnika imati iskusnu ekipu Domaljevca, koja je eleminirala Radnik iz Bijeljine i izborila plasman među četiri najbolje ekipe, koje će konkurisati za naslov državnog prvaka.

-Mi smo posao odradili u prvom meču i revanš je bio formalnost. Ova utakmica mi je poslužila da šansu pružim svim igračima i oni su opravdali moje povjerenje. Bez teškoća smo prošli u polufinale gdje nas čeka neugodan protivnik, iskusna ekipa Domaljevca i to će biti pravi izazov za moje igrače, kazao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović, koji želi finale i još jedan ogled sa neprikosnovenom ekipom Mladosti, koja već petu godinu drži dominaciju u bh.odbojci.

OK „Kakanj 78“-OK“Majevica (Lopare) 3:0
Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 200.Sudije: Miodrag Ilić(Ljubinje) i Samir Radončić(Zenica).Delegat: Adem Rožajac(Hrasnica). Revanš utakmica 1/4 Pley offa za prvaka BiH.OK Kakanj 78-Majevica(Lopare) 3:0, po setovima; 25:14, 25:18, 25:19.

OK „KAKANJ“: Faris Čobo, Nemanja Januzović,Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić,Armin Vehab.Trener:Almir Aganović.
OK „MAJEVICA“: Jovo Bijelović, Stevo Živković, Dejan Đurić,Danilo Poletan, Nikola Tomić, Blagoje Savić, Dalibor Radić, Milan Boršner. Trener:Dalibor Mićić.