KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Odbojkaši Kaknja lagano do pobjede protiv Gacka

13.10.2017. - Odbojkaši Kaknja su u drugom kolu odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine rutinski savladali ekipu odbojkaškog kluba Gacko. Izabranici Almira Aganovića su gostima iz Gacka prepustili svega 42 poena u tri seta i tako upisali drugu prvenstvenu pobjedu.

Već na otvaranju susreta kapiten Kakanjaca Fejzović sjajnom servom dovodi svoj tim do vodstva od 5:0, a na tehnički timeout Kakanjci odlaze sa devet poena prednosti (12:3). I u nastavku prvog seta sjajna igra Kakanjaca koji su lagano ovaj set priveli kraju. Šljivo je poentirao na kraju prvog seta za 25:12.

Sve što su gosti u drugom setu uradili bilo je vodstvo za 1:0 nakon sjajne serve Vukovića, ali su domaći ubrzo napravili seriju od 8:0 nakon koje su gosti pozvali timeout. Na tehnički timeout Kakanjci odlaze sa dvocifrenom prednošću (12:2), a u nastavku je trener domaćih Almir Aganović priliku za igru pružio Vehabu, Begiću i Fazliću koji su sjajno odradili svoj posao na parketu pa su domaći odbojkaši i ovaj set bez većih problema dobili rezultatom 25:10.

Treći set donio je nešto bolju igru gostiju iz Gacka, ali Kakanjci su i ovaj set bez većih problema dobili rezultatom 25:20 i tako upisali drugu prvenstvenu pobjedu.

Trener Kakanjaca Almir Aganović je bio zadovoljan igrom koju su njegovi momci pružili u ovom susretu, a pohvalio je i igru mladih odbojkaša Kaknja koji su u ovom susretu dobili nešto veću ''minutažu''.

DSC06538

-Sigurno možemo biti zadovoljni jer je ovo naš četvrti susret u devet dana. Od tih četiri najgoru prvu utakmicu smo odrigali u Domaljevcu, a onda ove tri lakše. Došla je do izražaja naša fizička priprema jer smo sjajno pripremljeni i drago mi je što su momci sjajno izdržali ovaj tempo. Utakmicu smo dobili lakše nego se to očekivalo. Priliku sam pružio i mladim igračima na koje ozbiljno računamo u narednom periodu i drago mi je da su momci dobro odgovorili zadatku. Oni jednostavno moraju dobiti priliku da se kale kako bi bili spremni i na velike stvari i na utakmice u kojima će se igrati četiri ili pet setova'', rekao je trener odbojkaša Kaknja, Almir Aganović u izjavi za naš portal.

U narednom kolu Kakanjci će na gostovanje u Modriču, novajliji u premijeligaškom društvu.

OK Kakanj 78 – OK Gacko 3:0 ( 25:12, 25:10, 25:20)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 200

OK Kakanj: Begić, Pinjić, Škulj, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Almir Aganović.

OK Gacko: Rončević, Čuk, Koprivnica, Vuković M, Milidragović, Vuković D, Jegdić, Slijepčević, Perišić, Antunović. Trener: Milan Bošković.